Kapat
İnternet 30 Görüntülenme 0

Mozilla’dan farklı bir karar! Firefox OS Rafa Kaldırılıyor

Mozilla’nın iOS ve Android ile rekabet etmesi amacıyla Firefox OS adında Linux tabanlı açık bir işletim sistemi kurmuştu. 2013 yılında ilk defa resmi olarak kullanılan Firefox OS 2016 yılının Mayıs ayında artık telefonlar için geliştirmeyi durduracaklarını açıkladılar.

Firefox OS artık 29 Mart tarihinden itibaren Marketplace’e yönelik uygulama ile ilgili kayıtların alımını durduracak. Mozilla, Firefox OS ekibinde çalışan üyelerini ve ekip elamanlarını geri çekeceğini açıkladı.

Firefox OS’nin durdurulması ile birlikte Mozilla yeni bir ürün için test aşamasında olduğunu belirtti. Bu ürün hakkında henüz kesin bir bilgi verilmiyor. Ayrıntılı bilgiyi birkaç ay içerisinde duyuracaklarını tahmin ediyoruz.

CMD Komutları İle İnternetinizi Hızlandırın

İnternet hızı herkesin sorunu olmaya devam ediyor. Bu hız sorununu servis sağlayıcılarını arayarak yapsak da bir türlü iyi sonuçla...  0

Firefox OS’nin kaldırılacağı geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamalar da az çok açıklanıyordu. Firefox OS’nin kaldırılma sebebini ise çalışanların enerjilerini ve kaynaklarını nesnelerin interneti alanında kullanacaklarını açıkladılar.

Mozilla yaptığı bu açıklamalar ile rakiplerinin gözünü korkutmaya başladı. Mozilla farklı bir proje ile karşımıza gelecek gibi gözüküyor. Bizler de bu projeyi merakla bekliyoruz.

AHMET AYDIN

ASD kurucusu, içeriklerden haberdar olmak için sosyal medya adreslerinden takip edin ve en yeni gelişmeleri makaleleri kaçırmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir