İnternet 69 Görüntülenme 0

Mozilla’dan farklı bir karar! Firefox OS Rafa Kaldırılıyor

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Mozilla’nın iOS ve Android ile rekabet etmesi amacıyla Firefox OS adında Linux tabanlı açık bir işletim sistemi kurmuştu. 2013 yılında ilk defa resmi olarak kullanılan Firefox OS 2016 yılının Mayıs ayında artık telefonlar için geliştirmeyi durduracaklarını açıkladılar.

Firefox OS artık 29 Mart tarihinden itibaren Marketplace’e yönelik uygulama ile ilgili kayıtların alımını durduracak. Mozilla, Firefox OS ekibinde çalışan üyelerini ve ekip elamanlarını geri çekeceğini açıkladı.

Firefox OS’nin durdurulması ile birlikte Mozilla yeni bir ürün için test aşamasında olduğunu belirtti. Bu ürün hakkında henüz kesin bir bilgi verilmiyor. Ayrıntılı bilgiyi birkaç ay içerisinde duyuracaklarını tahmin ediyoruz.

Firefox OS’nin kaldırılacağı geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamalar da az çok açıklanıyordu. Firefox OS’nin kaldırılma sebebini ise çalışanların enerjilerini ve kaynaklarını nesnelerin interneti alanında kullanacaklarını açıkladılar.

Mozilla yaptığı bu açıklamalar ile rakiplerinin gözünü korkutmaya başladı. Mozilla farklı bir proje ile karşımıza gelecek gibi gözüküyor. Bizler de bu projeyi merakla bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir