ŞİMDİ OKUNAN
İnternet’in Pandora Kutusu Deepweb
0

İnternet’in Pandora Kutusu Deepweb

☺ AHMET AYDIN18 Ağustos 2015

Deepweb Nedir?

Son zamanlarda sıkça duyduğumuz ve ‘çok fazla ilginç şey’ barındırdığı söylenen Deepweb nedir? Deepweb aslında Türkçe ‘Derin İnternet’ anlamına geliyor. Sanıldığı gibi son zamanlarda çıkmış bir şey değildir. Hatta Google’dan daha eskidir.

Şu an erişebildiğimiz internetin %99’unun buradan oluştuğu belirtiliyor. Herhangi bir tarama yapılamadığı için doğrulamak çok zor ancak kesinlikle çok fazla veri içeriyor.

Deepweb internet sitelerinin arama motorlarında çıkmayan kısmıdır, sizin ve benim verilerimizin bulunduğu bilgisayarlarımızdan dosyalar bile burada olabilir. Bir arama motoru tarafından taranmak isteyen, yasadışı olan ve taranamayacak büyüklükteki her şey buradadır.

Deepweb’e erişmek için özel eklentilerle donatılmış Tor adındaki bir Firefox versiyonuna sahip olmanız gerekiyor.

Deepweb günümüzde pek çok sapkın içerikle dolu. Müstehcen çocuk videolarının binlerce terabayta ulaştığı belirtiliyor. Bunun dışında silah satışı; uyuşturucu ticareti; kiralık katil ilanları; nadir fotoğraflar, belgeler ve videolar; devlet sırları; çalıntı kredi kartı bilgileri; hırsızlık malları; sanal kumarhaneler gibi pek çok içeriğe sahip olduğundan aslında sakıncalı sayılabilecek bir yerdir.

Ağ üzerindeki tek geçerli bara ise Bitcoin, izi sürülemediği ve kaynağı belirsiz sayıldığı için tüm ticaretlerde kullanılıyor.

Deepweb aslına bakılırsa abartılmış bir yerdir. Yalan ve gerçek olan milyonlarca bilgi vardır. Gerçekte erişemeyeceğiniz ve bulamayacağınız şeyleri ve kitapları burada bulmanız da mümkündür ancak unutmayın ki Deepweb üzerinde bulunan tüm ticari nesneler yasadışı olduğu için oradadır ve hukuki cezası büyüktür.

Latince nadir bulunan İncil çevirisi yapmakla ilgilenmiyorsanız uzak durmanız en iyisi.

deep-web

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak