ŞİMDİ OKUNAN
Hangi Müzik Dinleme Programı Daha İyi!
0

Hangi Müzik Dinleme Programı Daha İyi!

☺ AHMET AYDIN14 Kasım 2016

Müzik dinleme programları gün geçtikçe artmaya başlıyor. Belirli bir ücret karşılığında müzikleri en kaliteli şekilde dinleyebildiğimiz bu uygulamalar arasında bir rekabet de söz konusu. Özellikle en çok kullanılan Spotify ve Apple Music arasındaki çekişme en çok konuşulanlardan biri. Biz de bu yazımızda hangisinin daha iyi olduğunu ve uygun olduğunu belirtmek için karşılaştırma yapacağız.

Fiyatları Nasıl?

Bilindiği üzere bu iki programı da kullanmak için, daha doğrusu kaliteli bir şekilde kullanabilmek için belirli bir ücret ödememiz gerekiyor.

Spotifypremium olmadığı zaman sınırsız ancak reklamlı müzik dinlemeye izin veriyor. ‘’ Ben reklamlı da dinlerim’’ diyorsanız Spotify’ı ücretsiz de kullanabilirsiniz. Ancak Apple Music’in ilk 3 ayı ücretsiz ve bundan sonraki zamanlarda ücret ödemek zorundasınız.

Ücretlerine gelecek olursak ikisi de aynı ücreti istiyor sizden. Bireysel kullanılmak istendiğinde 9,99 TL, çekirdek bir ailenin kullanımı için 14,99 TL ücret isteniyor. Çekirdek aile derken 6 kişiye varan aileleri kastettik.

Hangisi Daha Stabil?

Mobil uygulamaların en çok dikkat edilmesi gereken yönlerinden biri stabil olmaları ve müzik dinleyeceğimiz zaman bize eziyet çektirmemeleri. Spotify her ortam da mevcut. Yani İos, Android ve Windows Phone’larda kullanılabilir. Ancak Apple Music iOS’ta mevcut ve Android’te beta halinde. Stabilite yönünden aralarında pek fark olmasa da Apple Music’in Windows Phone’da olmaması bir eksi olarak hanesine yazılıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
100%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak