ŞİMDİ OKUNAN
Google Street View Dağa Çıktı!
0

Google Street View Dağa Çıktı!

☺ AHMET AYDIN28 Kasım 2016

Google, Street View deneyimini değişik yerlerde tecrübeye devam ediyor. Şimdi Google Street View üzerinden, Mont Blanc Dağı gezilebiliyor. Google, Street View kameralarını fark yerlere taşımayı ve kullanıcılarına enteresan deneyimler yaşatmayı seviyor. Dünyanın en büyük minyatür demir yolu, Street View ile görüntülenip, gezilebilir hale getirilmişti.

Street View, Mont Blanc Dağı’nda

Şimdi ise Google, Street View kameralarını Mont Blanc Dağı’na taşıyor. Birkaç dağcı, kayakçı ve resimci ile ortaklık kuran firma, 360 derece görüntülerin kütüphanesini oluşturuyor. Bu sayede, dağın yaz ve kış olmak üzere, en ünlü yollarını ve izlerini görebileceğiz. Veyahut buza tırmanan birinin perspektifinden nasıl bir görüntü oluştuğunu deneyebileceğiz.

Ayrı olarak bu görüntülerde Alpler’in en büyük dördüncü buzulu olan Mer De Glace de yer alacak.Google, sıcaklıkların hızla değiştiğini, bu yüzden de dağın parçalarının ivedi şekil değiştirebildiğini söylüyor. Street View üzerinde bulunan görüntüler, bu güne ait olacak. Başka bir deyişle orayı daha sonra ziyaret edenler, bugünün resimlerine bakıp, nasıl değişimler olduğunu kaydedebilecek.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak