İnternet 66 Görüntülenme 0

Google Reklamları da HTML5 Oluyor!

Google, HTML5 konusundaki ısrarcı tutumunu sürdürüyor. YouTube’u baştan sona değiştiren Google, şimdi de bütün reklamlarını Flash’tan kurtaracak ve Google reklamları sadece HTML 5 desteği sunacak.

Şimdiye kadar HTML5’in öncüsü konumunda bulunan Google, en önemli video portallarından birisi olan YouTube’da bu yeni teknolojiye dahil ederek kendisini Flash’tan tamamen uzaklaştırmıştı ve YouTube’u da tamamen HTML5 ile çalışan bir platform haline getirmişti. Google’ın yeni hedefinde tüm aktif olduğu alanları HTML5’e çevirmek.

Google’ın reklam servisi olan Google AdWords tarafından gerçekleştirilen açıklamada Flash tabanlı reklamların tamamen kaldırılacağı belirtildi.

2017’nin ilk günlerine kadar bu dönüşümü tamamlamayı planlayan Google AdWords, durumu internet üzerinde gezinme deneyimini daha çok cihaz ve daha çok insana yayabilmek için Google Display Network ve DoubleClick Digital Marketing’in tamamen HTML5’e geçeceği açıklandı.

HTML5 Geçişi Haziran’da Başlıyor!

HTML5’e geçilmesi için ilk çalışmalar 30 Haziran tarihinde başlayacak ve bu tarihten itibaren Google, DoubleClick Digital Marketing ve AdWords platformlarına Flash tabanlı reklamların yüklenmesini tamamen engelleyecek. Bu sürecin bu kadar uzun tutulmasının nedeni de reklam verenlerin reklamlarını güncellemeleri için zamana ihtiyaç duymaları.

Reklam verenlerin bu durumunu da göz önünde bulunduran Google, müşterilerine 6 aylık bir uyum sürecini uygun gördü. Google’ın asıl hedefinde ise 2 Ocak 2017’den itibaren Flash ile çalışan tüm reklamların sistemden kaldırılmış olması.

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.