ŞİMDİ OKUNAN
Google ile sahte butonlar karşı karşıya!
0

Google ile sahte butonlar karşı karşıya!

☺ AHMET AYDIN27 Kasım 2016

Google çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. İnternet’in yeni skandalı olan sahte indir butonları yüzünden birçok kişi haksız kazanç sağlamaya devam ediyor.

Bu durum Google’nin elbette hoşuna gitmiyor. Google yaptığı duyuru da bu tarz butonlar ve siteler için bir proje hazırlığı içerisinde olduğunu duyurdu.

Google’nin yaptığı açıklama da bu tarz butonlara tıkladığınız zaman ‘Aldatıcı Site’ uyarısı alacağımızı açıkladı.

Google yapacağı bu proje ile kullanıcılarının zarar görmesini ve haksız kazanç elde edilmesinin önüne bir nebze de olsa geçecek gibi gözüküyor.

Butonların ve sitelerin artması nedeniyle projenin kısa süre içerisinde aktifleşmesi bekleniyor. Google ise projenin tarihi konusunda kesin bir açıklama yapmadı.

Google’nin yaptığı açıklama da bu tarz butonların nasıl olduğu ve bilgisayarınıza ne tür zararlar verebileceği hakkında birkaç açıklama da bulundu.

Sahte butonlara bastığınız zaman virüs ya da kötü amaçlı yazılımların indirilmesi için ilk adımları attığımızdan bahsettiler.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak