İnternet 3.834 Görüntülenme 0

CMD Komutları İle İnternetinizi Hızlandırın

İnternet hızı herkesin sorunu olmaya devam ediyor. Bu hız sorununu servis sağlayıcılarını arayarak yapsak da bir türlü iyi sonuçlar elde edemiyoruz. Sizi servis sağlayıcıları aramadan önce birkaç CMD komutu ile internet hızlandırma yöntemi göstermeye çalışacağız.

Önce İnternet Hızımızı Kontrol Edelim

Önce başlat menüsünden cmd yazın ve çıkan komut satırını sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. İlk önce ”ipconfig /all” yazın ve enter yapın ağ geçidinizin IP adresinizi bulun. Daha sonra ”ping -t” den sonra yazıp enter yapın.

IP Yenileme Yapalım

Şimdi ise komut satırına ”ipconfig /renew” yapalım. Bu işlem sayesinde IP adresimizi yenileyecez. Bu işlem sonrası internetinizin hızlandığını fark edeceksiniz.

Şimdi Sıra DNS’lerde

Flushdns ile DNS kayıtlarını yenileyecez. Burada kalan DNS adresleri haftalar öncesinden kalmış olan DNS‘ler olabilir. Komut satırına ”ipconfig /flushdns” yazarak DNS adreslerini yenileyelim.

İnternetimizi temizledik servis sağlayıcınızın size sunduğu max hızı kullanabilirsiniz artık 🙂 Ayrıca Windows 10 da dns değiştirme işlemi sık yapıyorsanız bu işlem sizler için çok iyi olacaktır.

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.