Kapat
İnternet 23 Görüntülenme 0

Chrome Materyal Tasarıma Geçiyor

Google’ın tarayıcı çözümü olan Chrome, uzun bir sürecin hemen peşinden nihayet Materyal tasarım anlayışına geçiş yapmaya hazırlanıyor. Peki, Chrome, materyal tasarım ile nasıl görünecek? Geçtiğimiz günlerde iOS platformundaki yerini güçlendirmek isteyen Chrome,WKWebViewkullanarak kilitlenme oranını %78 düşürmüş ve Javascript‘i hızlandırmıştı.

 

Tarayıcı pazarında kullanım oranı ve sunduğu hız ile ön tasarıya çıkan Google Chrome, yakın vakitte baştan aşağıya yenilenmeye hazırlanıyor. Chrome için uzun bir müddettirtasarımsalaçından farklıkların yapılacağı söyleniyordu. Chrome‘un masaüstüsürümünü materyaltasarım ile aktüelleyecek olan Google, sürdürdüğü testlerin sonuna gelmiş gibi görünüyor.

The Next Web haberine göre Google Chrome yapı numarası 50 ile tamamiylemateryaltasarıma sahip olacak. Android Lollipop ile materyal tasarımı benimseyenGoogle, bu tasarım anlayışını yayınlanan ekran görüntülerine göre Chrome’a başarılı bir şekilde uyarlamış.

AHMET AYDIN

ASD kurucusu, içeriklerden haberdar olmak için sosyal medya adreslerinden takip edin ve en yeni gelişmeleri makaleleri kaçırmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir