İnternet 221 Görüntülenme 0

Chrome Download Klasörü Konumu Nasıl Değiştirilir

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Varsayılan olarak, ‘’C:\Users\kullanıcı adı\Downloads’’ klasörüne indirme dosyaları kaydedilir. Bunun yerine farklı bir yola kaydetmek istiyorsanız kolayca Chrome indirme klasörünü değiştirebilirsiniz.

Chrome penceresinde sağ üst köşesindeki Chrome menü düğmesine (üç yatay çubuk) tıklayın ve açılan menüde ‘’Ayarlar’’ı seçin.

Chrome-ayarları

 

Yeni bir sekmede ‘’Ayarlar’’ ekranı görüntülenir.

 

Chrome-ayarları2

 

‘’Ayarlar’’ ekranını aşağı kaydırın ve ‘’Gelişmiş ayarları göster’’ seçeneğini tıklayın.

 

Chrome-ayarları3

 

Chrome indirilen dosyaları varsayılan olarak başka bir konuma kaydetmek için ekranı aşağı doğru kaydırıp İndirilenler seçeneğine geliyoruz. Chrome de her indirme yaptığında sizden konum da isteyebilir. Bunun için indirme yaptığından konumu seçmek için ‘’İndirmeden önce her dosyanın nereye kaydedileceğini sor’’ seçeneğini aktifte edebilirsiniz.

İndirilenler klasörü konumunu değiştirmek için ‘’İndirme konumu’’ yanındaki ‘’Değiştir’’ butonuna tıklayın.

 

Chrome-ayarları5

 

‘’Klasöre gözat’’ penceresinden istediğiniz klasörü seçin ve tamam tıklayın.

 

Chrome-ayarları7

 

İndirme konumunu değiştirdikten sonra ve tercihinize göre ‘’İndirmeden önce her dosyanın nereye kaydedileceğini sor’’ seçeneğini aktif ettikten sonra kapatmak için ‘’Ayarlar’’ sekmesinde ‘’X’’ tıklayın.

 

Chrome-ayarları8

 

Eğer indirmelere bakmak istiyorsanız kısayol tuşu olan ‘’Ctrl + J’’ tıklayın yada pencerenin sağ üst köşesindeki Chrome menüsü(üç yatay bar)den ‘’İndirilenler’’ tıklayın. Yada adres çubuğuna “chrome://downloads” yazıp enter basın.

 

Chrome-ayarları9

 

İndirilen dosyalar zamana göre sıralanır en son inen dosya en üstten başlayıp aşağı doğru listelenir. İndirilenler listesinde ‘’Listeden kaldır’’ ile Chrome deki İndirilenler listesinden kaldırabilirsiniz.

Yada İndirilenler listesindeki istediğiniz dosyanın konumunu açmak için ‘’Klasörde göster’’ tıklayın.

 

Chrome-ayarları10

 

Chrome hakkında başka sorunlarınız karşılaştığınız hatalar veya istekleriniz olursa bizlere Soru-Cevap bölümünden ulaştırabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir