ŞİMDİ OKUNAN
Chrome 1 Eylül’den İtibaren Flash’ı Durduruyor
0

Chrome 1 Eylül’den İtibaren Flash’ı Durduruyor

☺ AHMET AYDIN31 Ağustos 2015

 

Google Chrome daha önceden duyurduğu kararlarını 1 Eylül ile uygulamaya sokacak. Google Chrome 1 Eylülden itibaren otomatik flash oynatılmasını durduracak.

Geçtiğimiz aylarda Google duyurduğu haberde otomatik flash oynatmalarını durduracağını duyurmuştu. Nedeni ise gereksiz çalışan flashların dizüstü bilgisayarda pil ömrünü kısa sürede tüketmesiydi. Google ayrıca otomatik çalışan videolara izin vereceğini de duyurmuştu.

google-chrome-1-eylulden-itibaren-flashi-durduruyor

Tabi çoğu kullanıcı bunu seveceği gibi sevmeyende elbet olacaktır. Google bunun için kullanıcılara otomatik oynatma gibi bir ayar sunuyor. Bu ayarı tarayıcı ayarlarından gerçekleştirebilirsiniz.

Flash’ın birçok video ve içerik desteklenmesini sağlıyor ise de bir çok güvenlik açıkları ve performans eksikliği meydana geliyor. Bu yüzden bir çok şirket artık HTML5 gibi alternatiflere yönelip bunları çözüme kavuşturmayı hedefliyor.

html5

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak