ŞİMDİ OKUNAN
Basit Temel Ürünü Etkileyici Şekilde Pazarlamanın 5 Örneği
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Basit Temel Ürünü Etkileyici Şekilde Pazarlamanın 5 Örneği

☺ AHMET AYDIN23 Haziran 2016

Satış sektöründe alışverişe duyulan taleplerin artması ile rakip firmaların eş değerde artması satış stratejilerinin de geliştirilmesi gerekmektedir.

Mesela temel satış ürünümüzü ayakkabı olarak ele alalım, bu durumda alıcı ile aramızda bir bağ kurmamız gerekmektedir. Reklamlar yaparak en yeni ürünlerimizi insanlara görsel açıdan fiyat ve sezon baz alınarak alıcıların düşüncelerinde en azından görme fikri uyandırmak gerekmektedir.

Temel ürünümüzün etkileyici satış tetikleyicisi olarak kampanyalar ile alıcıların ürünü daha cazip fiyata alabilmelerini sağlayarak, mutlu müşteri porteyi oluşturup alıcıların pozitif düşüncelerini diğer insanlara da ulaşmasını sağlayarak temel ürünümüzün satışını daha da cazip hale getirebiliriz.

Satışa sunulan ürünümüz kombin yapılacak tarzda ise mutlaka kombin yaparak ürünümüzü görsel açıdan daha zengin hale getirmeli ve fark edilirliğini artırmalıyız.

Müşterinin güvenini kesinlikle sağlamalı, satış sonrası hizmet verilmeli ve müşteri ilişkileri departmanı oluşturarak müşterinin ürünü alması için güven oluşturulmalıdır.

En önemli kriterler olarak, mağazanızın görsel düzeni, temizlik, konfor ve ürün yerleşimleri mutlaka planlı bir şekilde müşterinin bakış açısına göre yapılmalıdır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak