İnternet 114 Görüntülenme 0

Alışveriş Siteleri Nasıl Kurulur

Alışveriş

Ticaret sitesi kurabilmek için e-ticaret sistemi kullanılması gerekir. E-ticaret yazılımı, internetten online satış yapılabilmesi için bütün gereksinimleri bir araya getirmiş olan sistemlerdir. Uzun adı ile elektronik ticaret olarak adlandırılır.

Şirketi ve satabileceği ürünü olan herkes e-ticaret sitesi kurarak online satış yapmaya başlayabilir. Kullanılacak olan yazılımın güvenli olması ilk önem verilmesi gereken konudur. Güvenliğin yanı sıra sistemin kulllanım kolaylığı da ön planda olmalıdır. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken konular sırası ile teknik destek, tasarımın geliştirilebilir olması, bütün ödeme sistemleri ile entegre çalışabilmesi, xml ürün entegrasyonu, satış ve pazarlama alanında sahip olunması gereken kurulumlar olarak sayılabilir.

Ticaret Sitesi Kurmak İçin İlk Adım

Ticaret sitesi kurmadan önce kullanacağınız sistemi ücretsiz bir şekilde test edebiliyor olmanız önemlidir. Nasıl bir yapıya sahip olduğu, yönetim paneli özellikleri, geliştirilmiş özellikleri, ürün ekleme alanları, kullanıcıların yönetimi ve daha birçok özelliğin online olarak test edilebilmesi gerekmektedir

Sistemin Öğrenilmesi

Ticari sitenizi açacağınız altyapıyı seçtikten sonra e-ticaret uzmanları tarafından sistemin sizlere profesyonelce aktarılması gerekir. Özellikle yönetim paneli kullanımı kolay ve hızlı anlaşılabilir olmalıdır. Site üzerinden yapılabilecek olan bütün değişiklik ve ayarlamalar kısa bir eğitimin ardından sizlere aktarılabilmelidir.

Ödeme Sistemlerinin Kurulumu

Ticari siteniz açıldıktan sonra havale/EFT ve kargoya kapıda ödeme sistemleriniz otomatik olarak aktif hale gelmektedir. İşletmenize ait olan hesap numaralarınız aracılığı ile online havale almaya başlayabilirsiniz. Bununla birlikte şirket bilgileriniz ile herhangi bir kargoya başvurarak kargoya kapıda ödeme seçeneğini de kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ürün Eklemeleri ve Online Satış

Online ödeme sistemleri kurulduktan ve kısa bir eğitimin ardından artık aktif olarak satış yapmaya başlayabilirsiniz. Sizlerin yapması gereken tek şey ürünlerinizi sitenize eklemek ve ardından sipariş takibi yaparak ilgili adreslere ürünleri kargo, kurye ve benzeri hizmetler veren firmalar aracılığı ile göndermektir.

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.