ŞİMDİ OKUNAN
Adaletli Kota Kullanımına Müjde
0

Adaletli Kota Kullanımına Müjde

☺ AHMET AYDIN2 Aralık 2016

İnternet kullanıcılarının karabasanı haline dönen AKK başka bir deyişle adaletli kullanım kotası meseleninden yeni bir haber geldi. Adil kullanım kotası nedir derseniz, bu terimi internet download sınırı şeklinde izah edebiliriz.

Yani internet hızınız belli bir indirme sınırına erişene kadar yüksek hızda çalışıyor, ancak sınır dolduğu taktirde hızınız 3 megabite düşüyor. Change org sitesinde yapılan imza toplama çalışması sonrasında BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU adil kullanım kotası ile ilgili yeni çalışma yapma yerine masaya oturdu. Sonuçlananlara göre ise kotanın 3 katına çıkartılma kararı alındı.

2016 senesi başında alınan bu karar ile birlikte,adil kullanım kotası kaideleri yine tertip edecek. Bu konu konusunda maddede ise şunlar belirtiliyor ; “Yaşanan teknolojik gelişmeler ve artan tüketici talepleri göz önünde bulundurulduğunda sabit ve mobil internet ulaşımlarında uygulanmakta olan Adil Kullanım Kotası sonrası hızın iyileştirmesi ve tüketicilere karşı saydamlığın arttırılması amaçlanmaktadır.” denildi.

Bu izahlara göre 50-75 GİGABYTE kotası bulunan bir kullanıcı limiti doldurduğu taktirde hızları 3 Mbps’e düşürülüyordu. Bundan sonra kota 150 GİGABYTE olacak ve daha uzun müddet yüksek indirme keyfi yaşanabilecek.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak