Hatalar-Çözümler
ŞİMDİ OKUNAN
Xperia Z5 Isınma Sorunu Ve Çözümü
4
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Xperia Z5 Isınma Sorunu Ve Çözümü

☺ AHMET AYDIN8 Ekim 2015

Xperia Z5 Isınma Sorunu Ve Çözümü 

Cep telefonları hayatımızı kolaylaştıran önemli cihazlardan birisidir. Teknolojiyle beraber her geçen gün yeni özellikleriyle kullanıcılarını cezbetmeye hazırlanan çok sayıda cihaz üretilmektedir. Eski cihazların küçük ekranlı ve tek satırlık mesaj yazılabilecek tasarımlarından bugün kullanılan akıllı telefonlara geçilmesi insanlara oldukça fazla yarar sağlamıştır. Akıllı telefonlarda yüksek performans ve özellikler olmasına rağmen bazı sorunların yaşandığını da söylememek mümkündür. Akıllı telefonlara çok sayıda uygulama yüklenmesiyle donma sorunları yaşanabilir. Ayrıca akıllı telefonlar kendiliğinden kapanma sorunu da yaşamaktadır. Sony’nin akıllı telefonlarından Xperria Z5 kullanıcılarının da telefonla alakalı bazı problemlere rastladıklarını söylemek mümkündür. Telefonda genellikle ısınma problemiyle karşılaştıklarını söyleyen kullanıcılar, bu problemin çözümünü araştırmaktadır. Bu problemle ilgili şirket yetkililerinin de çözüm yolu aradıkları bilgisi paylaşıldı. Firma müşterilerinin sorunlarını çözmek adına gerekli araştırmaları yürüttüklerini belirtmiştir. Firmanın yaptıkları son açıklamada sorunun çözümü için çalışmalarına devam ettikleri söylenmiştir. Cihazlarda oluşan yüksek ısınma kullanıcıları rahatsız eden bir problem olarak düşülmektedir. Kullanıcı kitlesince sürekli şikâyet alan cihazın önceki modellerinde de bu soruna sıklıkla rastlandığı bilinmektedir. Bazı kullanıcıların yaptıkları yorumlara göz atıldığında telefonlarını sıcaklıktan tutamadıkları belirtilmiştir. Cihazın bu denli ısınmasına acil çözüm arayışının devam ettiği söylenmektedir. Firmanın kısa sürede bu hatayı telafi edeceğine şüphe yoktur.

Yazılım Yüklenmesiyle Sorun Çözülecek Mi?

Xperria Z5 akıllı telefon kullanıcılarının telefonlarının aşırı sıcaklıklarından dolayı şikâyetçi olduklarına dair haberlere rastlamak mümkündür. Cihazın bu şekilde ısınmasına çözüm arayışında olan firmanın açıklama yaptığı söylenmektedir.  Firma kullanıcılarına bu konuda müjdeli bir haberin ışığını yakmış durumdadır. Bir yazılım programıyla ile ısınma sorununun üstesinden gelineceğine dair yorumlar yapılmaktadır. Cihazdan kaynaklanan sorunun üretim hatası olduğunu düşünen akıllı telefon kullanıcıları firmanın acilen sorunlarına çözüm bulmasını beklemektedir. Sonny’ nin Xperia Z5 modelindeki ısınmalara karşı oluşan hatayı kabul ettiğine dair yorumlar yapılmaktadır. Yapılan açıklamalara göre Sonny’ nin bu akıllı telefon modelindeki ısınmayı kabul ettiği de söyleniliyor. Bunun için telefona yapılacak yazılımın güncellenmesini düşündükleri de konuşulan haberler arasında yer almaktadır. Yapılan açıklamalara göre yazılımın ne zaman güncelleneceğine dair kesin bir tarih belirtilmemiş durumdadır. Ancak yapılacak güncellemeye dair bazı detaylar paylaşılmıştır. Yapılması merakla beklenen güncellemenin işlemci üzerinde bazı ayarlamalar yapacağı söylenmektedir. İşlemcinin bu yazılım ile saat hızlarına göre ayarlanacağı bilgisi paylaşılmıştır. Ayrıcı bu yazılım ile grafik işlemcisi üzerinde de bazı ayarlamaların yapılacağı düşünülmektedir. Grafik işlemcisinin de saat hızında ayarlanmasıyla sorunun tamamen çözüleceği düşünülmektedir. Bunların dışında cihazın fazla ısınmaması için oyun müzik dosyaları gibi uygulamaları sürekli açık tutmamaya özen göstermeniz gerekir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
67%
kötü
22%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
11%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
4 Yorumlar
 • Dostum dostum
  11 Temmuz 2016 ve 19:27

  Z5 ve z5p de ısı dağıtım sistemi mevcut olduğundan görüşmelerde ve web de dolaşırken ısınma mevcut değil.Grafik ağırlıklı oyunlarda diğerleri kadar ısınıyor android 6.0 ile ana ekranada 4 k geldi.Cihaz 4k ekranın verdiği yüküde düşünürsek çok iyi diyebiliriz.S7 dahi ısı boruları kullanmaktadır.Cihaz 50 dakikaya varan 4k yı aralıksız çekerek üstünlük sağlamıştır.4k da ısınıyormu tabiki ama ısınma bşr soruna yolaçmıyor bunuda en zor uygulama olan 4k çekim süresiyle test edebiliyoruz.İthal fiyatları yurtiçine göre gayet makul seviyedesir.Yazılım yönüylede sony güçlü destek veriyor kendim 3 aydır kullanıyorum şikayetçi olacağım bir yönü olmadı.Alacak olanlara tavsşye ederim.

  • Anıl
   18 Haziran 2017 ve 02:25

   Z5 5 dk bile beklemeden video kaydını ısınmadan dolayı kesiyor. Bırakın insanları kandırmayı.

 • Kenan
  10 Temmuz 2017 ve 21:52

  Müzik dinleyemeyeceksem niye aldım ben bu telefonu 1 saat müzik dinliyorum jarjım 100 den 60 şa düşüyor ısınmadan dolayı video çekiyim diyorum ısnmadan dolayı çekim durduruldu diyor ıphone kullanıyordum çok pişman oldum sony z 5 duali aldığımı daha 3 ay oldu satıp tekrar ıphone geçicem Android işletim sistemi tam bir fiyasko

 • 25 Ağustos 2017 ve 09:21

  konuyu uzattıkça uzatmayın çözümü var mı yok mu onu yazın işiniz gücünüz laf kalabalığı

Yanıt Bırak