Hatalar-Çözümler
ŞİMDİ OKUNAN
Xperia Z3 Tepki Vermeyen Dokunmatik Ekran Sorunu ve Çözümü
4
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Xperia Z3 Tepki Vermeyen Dokunmatik Ekran Sorunu ve Çözümü

☺ AHMET AYDIN9 Ekim 2015

Cep telefonları insanların yaşamında yer etmiş, önemli teknolojik ürünlerin başında gelir. Teknolojinin gelişmesi ile akıllı telefonlar kullanıcılarını cezbedecek türde tasarlanmaktadır.  Üretilen akıllı telefonların firmalarca tanıtımı yapılmaktadır. Üreticiler cihazları tasarlarken bir önceki modele yeni özellikler eklemektedir. Telefonların yeni modelleri eski modellerine özellik olarak açık ara fark atmaktadır. Eski model telefonlar siyah renkli olarak kullanılmaktaydı ve içeriğinde çok az özellik barındırmaktaydı. Eski telefonların ekranlarına bakıldığında, ekranın bir hayli küçük olduğu da bilinmektedir. Küçük ekranlı ve azımsanacak kadar az özellik içeren telefonlardan android, akıllı telefonlara geçilmiştir. Bu durum teknolojinin geliştiğini ispatlar durumdadır. Akıllı telefonlara geçilmesiyle, cihazların insanların yaşamlarını kolaylaştırdıkları söylenebilir.

Akıllı telefonların performansları incelendiğinde, ciddi derecede yüksek performansa sahip oldukları görülür. Firmalar piyasadaki rakiplerinin fazlalığını göze alarak telefonda dikkat çekecek yeni özellikler bulma yönünde çalışırlar. Akıllı telefonlarda bu denli gelişmiş özellikler olmasına rağmen çeşitli problemler de yaşanmaktadır. Akıllı telefonlara genellikle; ekran kilidinin bozulması, uygulama fazlalığından dolayı oluşan donma sorunları, kapanma sorunları ya da tepki vermeyen dokunmatik ekran sorunu bulunur.

Sony Z3 Xperia modeli firmanın çıkardığı en iyi ürünlerden birisidir. Ancak her telefon markasında yaşanabileceği gibi bu telefon modelinde de bazı sorunlar olabilmektedir. Sorunlarla karşılaşan kullanıcılar bu tarz durumlardan rahatsız olabilmektedir. Sony Z3 Xperia modelinde sıklıkla rastlanılan problemler arasında; kamerada renk bozulmaları, tepki vermeyen dokunmatik ekran, yavaş şarj olma, çabuk biten batarya sorunları yer almaktadır. Bu sorunlar incelenerek bazı çözüm önerileri sunulabilir.

Tepki Vermeyen Dokunmatik Ekran Sorununun Giderilmesi

Sony Z3 Xperia modeli kullanıcıları cihazda yaşanan ekran sorunlarına sıklıkla rastladıklarını söylemekteler. Sony Z3 Xperia modelinde tepki vermeyen dokunmatik ekran sorununun çözümü için bazı adımlara dikkat edilmesi gerekir. Aslında problemin kaynağı bilinmediği için net bir çözüm olduğu söylenemez. Telefon tepki vermiyorsa ilk olarak cihazı kapatıp yeniden başlatmanız önerilebilir. Ekranın tepki vermemesi durumunda cihazın güç tuşu ile birlikte ses açma ya da kısma tuşlarına aynı anda basmanız gerekecektir. Bu durum neticesinde telefonunuz yeniden başlatılacaktır. Bu yöntemi denediniz ancak bir sonuç alamadıysanız, telefonunuzu bilgisayara ya da Mac’e bağlamanız gerekmektedir. Bu şekilde cihazınızı bağladıktan sonra yazılım sorunlarını çözerek problemi onarabilirsiniz. Denediğiniz bu adımda da sorunu çözemiyorsanız, telefonun ekranında yer alan tüm jelatinleri çıkarmanız önerilir. Cep telefonunun sorununu çözümlemeniz için verilebilecek son öneri cihazı fabrika ayarlarına döndürmek olacaktır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
7%
Gülmekten Ağlıyorum
13%
Sinir Küpü
33%
kötü
13%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
33%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
4 Yorumlar

Yanıt Bırak