Hatalar-Çözümler 10.251 Görüntülenme 4

Xperia Z3 Tepki Vermeyen Dokunmatik Ekran Sorunu ve Çözümü

Cep telefonları insanların yaşamında yer etmiş, önemli teknolojik ürünlerin başında gelir. Teknolojinin gelişmesi ile akıllı telefonlar kullanıcılarını cezbedecek türde tasarlanmaktadır.  Üretilen akıllı telefonların firmalarca tanıtımı yapılmaktadır. Üreticiler cihazları tasarlarken bir önceki modele yeni özellikler eklemektedir. Telefonların yeni modelleri eski modellerine özellik olarak açık ara fark atmaktadır. Eski model telefonlar siyah renkli olarak kullanılmaktaydı ve içeriğinde çok az özellik barındırmaktaydı. Eski telefonların ekranlarına bakıldığında, ekranın bir hayli küçük olduğu da bilinmektedir. Küçük ekranlı ve azımsanacak kadar az özellik içeren telefonlardan android, akıllı telefonlara geçilmiştir. Bu durum teknolojinin geliştiğini ispatlar durumdadır. Akıllı telefonlara geçilmesiyle, cihazların insanların yaşamlarını kolaylaştırdıkları söylenebilir.

Akıllı telefonların performansları incelendiğinde, ciddi derecede yüksek performansa sahip oldukları görülür. Firmalar piyasadaki rakiplerinin fazlalığını göze alarak telefonda dikkat çekecek yeni özellikler bulma yönünde çalışırlar. Akıllı telefonlarda bu denli gelişmiş özellikler olmasına rağmen çeşitli problemler de yaşanmaktadır. Akıllı telefonlara genellikle; ekran kilidinin bozulması, uygulama fazlalığından dolayı oluşan donma sorunları, kapanma sorunları ya da tepki vermeyen dokunmatik ekran sorunu bulunur.

Sony Z3 Xperia modeli firmanın çıkardığı en iyi ürünlerden birisidir. Ancak her telefon markasında yaşanabileceği gibi bu telefon modelinde de bazı sorunlar olabilmektedir. Sorunlarla karşılaşan kullanıcılar bu tarz durumlardan rahatsız olabilmektedir. Sony Z3 Xperia modelinde sıklıkla rastlanılan problemler arasında; kamerada renk bozulmaları, tepki vermeyen dokunmatik ekran, yavaş şarj olma, çabuk biten batarya sorunları yer almaktadır. Bu sorunlar incelenerek bazı çözüm önerileri sunulabilir.

Tepki Vermeyen Dokunmatik Ekran Sorununun Giderilmesi

Sony Z3 Xperia modeli kullanıcıları cihazda yaşanan ekran sorunlarına sıklıkla rastladıklarını söylemekteler. Sony Z3 Xperia modelinde tepki vermeyen dokunmatik ekran sorununun çözümü için bazı adımlara dikkat edilmesi gerekir. Aslında problemin kaynağı bilinmediği için net bir çözüm olduğu söylenemez. Telefon tepki vermiyorsa ilk olarak cihazı kapatıp yeniden başlatmanız önerilebilir. Ekranın tepki vermemesi durumunda cihazın güç tuşu ile birlikte ses açma ya da kısma tuşlarına aynı anda basmanız gerekecektir. Bu durum neticesinde telefonunuz yeniden başlatılacaktır. Bu yöntemi denediniz ancak bir sonuç alamadıysanız, telefonunuzu bilgisayara ya da Mac’e bağlamanız gerekmektedir. Bu şekilde cihazınızı bağladıktan sonra yazılım sorunlarını çözerek problemi onarabilirsiniz. Denediğiniz bu adımda da sorunu çözemiyorsanız, telefonun ekranında yer alan tüm jelatinleri çıkarmanız önerilir. Cep telefonunun sorununu çözümlemeniz için verilebilecek son öneri cihazı fabrika ayarlarına döndürmek olacaktır.

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
  • kadir

    ben hayatımda bu kadar boş bi yazı görmedim, eveleyip geveleyip hiç bir şey dememenin en absürd örneklerinden biri, komedi yaa

  • mustafa

    https://www.youtube.com/watch?v=3cyDfSFX1xs adresinde resimli herşey anlatıyor. Bende aynı sorun vardı bu siteden girdim. işlem tamam..

  • yasin

    telefonu kapatmaya çalışıyodum çok iyi oldu teşekkürler


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.