ŞİMDİ OKUNAN
Xperia Telefonların Su Geçirme Sorunu
0

Xperia Telefonların Su Geçirme Sorunu

☺ AHMET AYDIN8 Ekim 2015

Xperia Telefonların Su Geçirme Sorunu 

Cep telefonlarının insanların hayatını kolaylaştıran önemli cihazların başında geldiği bilinir. Teknolojinin gelişmesi ile gün geçtikçe kullanıcılarını cezbetmeye hazırlanan çok sayıda akıllı telefon üretilmekte ve cihazların tanıtımı yapılmaktadır. Cihazlara eklenen yeni özelliklerin haberlerinin basına sızmasıyla, insanlar merakla bu telefonların satışa sunulacağı günü bekler. Cep telefonlarının geçmişine bakıldığında, eski model telefonlar siyah renkli olarak kullanılmaktaydı. Telefonların ekranı bir hayli küçüktü.  Bu küçük ekranlı ve tek satır mesaj yazılabilme kapasitesinde üretilen telefonlardan günümüzdeki android telefonlara geçilmesi teknolojinin ne denli geliştiğini ispatlamaktadır. Akıllı telefonlara geçilmesiyle, bu cihazların insanlara yarar sağladıkları ve işlerini kolaylaştırdıkları söylenebilir. Akıllı telefonlar tasarlanırken, yüksek performansa sahip cihazlar olmasına dikkat edilir. Üretici firmaların sayıca fazlalığı, üreticilerin telefonda dikkat çekçek yeni özellik çıkarmaya çalıştıkları bilinir. Üreticiler cihazda ses getirecek bir özellik ekler ve pazara bu şekilde sunar. Telefonlarının reklamlarını da bu özelliği vurgulayarak yaparlar. Ancak yeni çıkan akıllı telefonlarda bu denli gelişmiş özellikler olmasına rağmen bazı sorunların yaşandığını da söylememek mümkündür. Akıllı telefonlara sıklıkla yaşanan sorunlar arasında, uygulama fazlalığından dolayı oluşan donma sorunları, kapanma sorunları, ekran kilidinin bozulması sorunları ya da telefonun su geçirme sorunu bulunur. Sony’nin üretmiş olduğu Xperia modellerinin bazılarında en çok rastlanan sorunlar arasında telefonun ısınma problemi gelmektedir. Sony bu problemin çözümü için çalışmalarına devam ettiğini açıklamıştır.

Xperia Su Sorunu Çözüm Önerileri

Sony markalı Xperia modellerinde rastlanılan bir diğer önemli problemin ise su geçirme sorunu olduğu söylenmektedir. Sony Xperia M2 Aqua modeli suya dayanıklı akıllı telefon başlığı ile anlatılmıştır. Telefonun sızdırmaz muhafazaya sahip olduğu detayları paylaşılmıştır. Telefonun yapımı için suya dayanıklılık gösteren telefonlardan esinlendiği de belirtilmiştir. Telefona su sıçratılması durumunda ekranın sadece silinmesi gerektiği, sonrasında fotoğraf çekilmeye devam edileceği telefonun tanıtımında verilen detaylar arasında bulunur. Telefonun yağmur neticesinde ıslandığında ya da lavaboya düşerek suyla temas ettiğinde de dayanabilecek şekilde tasarlandığı söylenmiştir.

Cihaz hakkında şimdilerde verilen haber başlıklarında ise Xperia telefonların su altında kullanılmamasına sürekli vurgu yapılmaktadır. Sony, Xperia modelli suya dayanıklı telefonunu çıkardığında bu cihazı sadece laboratuvar koşullarında denediklerini söylüyor. Firma laboratuvar koşullarında olumlu sonuç aldıklarını blog sayfasında yayınlamıştır. Telefonun su geçirmez özelliğiyle tanıtıldığından dolayı cihazı alan kullanıcılar, dalış ve fotoğraf çekmek amaçlı kısa süreli telefonu suyun altında beklettikleri ancak sonrasında telefonun açılmadığını söylemektedir. Bu haberlere kulak veren firma, müşterilerini uyarıları dikkate alma konusunda uyardı.

 

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak