Hatalar-Çözümler
ŞİMDİ OKUNAN
Windows Phone Güncelleme Sorunu ve Çözümü
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Windows Phone Güncelleme Sorunu ve Çözümü

☺ AHMET AYDIN13 Ekim 2015

Windows Phone Güncelleme Sorunu ve Çözümü

Güncelleme cihazların performansı için önemlidir. Güncelleme yapılmaması durumunda cihazlar kendiliğinden kapanabilme sorunu çıkarmaktadır. Bunu dışında güncelleme yapılmayan cihazların hızının azalacağı düşülmektedir. Güncellemeler yapılırken bildirim alabilirsiniz. Ya da güncellemelerin otomatik olmasını isteyebilirsiniz. Bunu yapabilmek için cep telefonlarınızın ayarlar kısmına gelmeniz gerekir.  Buradan güncelleme ayarlarını seçmeniz gerekir. Güncelleme ayarlarına buradan izin verebilirsiniz.

Güncelleme yapılacağı zaman telefonun pil seviyesinin yüksel olması gerekir. Güncelleme uzun sürecek bir işlem olduğundan pilin buna yeterli olması gerekir.  Pil durumu güncelleme için yeterli değilse güncellemeye başlamadan önce mutlaka doldurulması gerekir.  Güncelleme yapılırken depolama alanının da yeterli olması gerekir. Depolama alanının yetersiz olması durumunda yapılan güncellemeler sonucunda indirilen dosyalar cihazda yer olmadığından kaydedilemez. Bunun için cihazda depolama alnı açılmadı gerekir Kullanılmayan uygulamalar ya da videolar silinerek yeterli alan açılabilir. Güncelleme yaparken çok sayıda dosya indirilecektir. Dosyaları mobil verinizden indirmek istemeyebilirsiniz. Mobil veriniz dosyaların indirilmesi için yeterli kapasitede de olmayabilir. Bu gibi durumlarda indirme işlemini başlatmadan önce mobil veriye bağlanmanız önerilir.

Yapılacak güncellemelerin telefona yüklenmesi gerekecektir. Güncellemeler yapılmadan önce telefonlara bildirim gelmektedir. Güncelleme uzun bir zaman alacağından işlemi gerçekleştirmek için en uygun zamanı seçmeniz önerilir. Telefon içerisinde bir güncelleme arayışı içindeyseniz güncellemeyi bulabilmeniz için uygulayacağınız adımlardan bahsedilebilir. Telefonların ayarlar bölümüne geldikten sonra telefon güncellemelerini seçmeniz gerekir. Bazı durumlarda cihazın güncellemeyi yüklemeye başladığı durumlarda sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Bu sorunların çözümü kolaydır.

Cihazda yazılım güncellenmek isteneceği gibi, uygulamamlar da güncellenebilir. Telefonda yazılım güncellemesi yaparak yeni özellikleri eklemek isteyebilirsiniz. Ya da telefonun performansını arttırmayı amaçlayabilirsiniz. Sayılan istekleri yerine getirecek bir güncellemeden bahsetmek mümkündür. Windows Phone yazılım güncellemeleri işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Güncellemeyi gerçekleştirmek bir hayli kolaydır. Windows Phone yazılım güncellemesini konusunda kullanıcıları bilgilendirmektedir. Ardından  mobil veri ya da wifi bağlantısı ile güncellemeler indirilmektedir.  Ancak Windows Phone güncellemesinde sorun yaşadıklarını belirten kullanıcılara rastlamak mümkündür. Bu sorunların kaynağının ve çözümünün neler olabileceğiniz araştıran kullanıcılara bazı önerilerde bulunmak mümkündür. Windows Phone yazılım güncelleme işleminin yarım kaldığını belirten kullanıcıların sayısı oldukça fazladır. Güncellemenin yapıldığı sırada cihazlarının kapandığını söyleyen kullanıcıların da sayısı oldukça fazladır. Güncelleme yapılırken telefonun kapanmasının nedeni genellikle cihazının pilinin yeterli olmamasından kaynaklanmaktadır. Bu sorununun yaşanmaması için kullanıcılara telefonlarını şarj etmeleri önerilir. Aksi halde pil güncelleme işlemi tamamlanmadan biteceğinden cihazınız bir anda kapanabilir. Önerileri dikkate alarak sorunu çözebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak