ŞİMDİ OKUNAN
Samsung Galaxy S6 Pil Sorunu ve Çözümleri
0

Samsung Galaxy S6 Pil Sorunu ve Çözümleri

☺ AHMET AYDIN6 Ekim 2015

Teknoloji tahmin edemeyeceğimiz bir hızla ilerliyor. Her geçen gün yeni bir cep telefonu modeli ile karşılaşmak mümkün. Şu an zirve diyebileceğimiz ürün Samsung Galaxy s6 ve s6 edge. Fakat hepimizin şikâyetçi olduğu ve sorunlar yaşadığı pil ömrü sorunu bu modellerde de fazlasıyla mevcut. Yapılan şikâyetler doğrultusunda Samsung yetkililerinin yaptığı bir açıklama da mevcut. Yetkililer yaptıkları detaylı analizler sonucu cihazda her hangi bir donanımsal sorun bulunmadığını ifade ettiler. Sorunun sebebinin büyük ölçüde Google Now adlı uygulamadan kaynaklı olduğunu açıkladılar. Henüz herhangi bir açıklama yapılmamakla birlikte, bizim yapmamız gereken pil kullanımını üst düzeye çıkaracak ufak değişiklikler yapmak.  Sizler için pil kullanımını arttırabileceğiniz önerileri derledik.

Öncelikle otomatik ekran parlaklığı seçeneğini açın. Parlaklığı çevre etkenlerine göre ayarlanabilir konuma getirmek pil tüketimi konusunda yapabileceğiniz en akıllıca hareket olacaktır. Bu sayede telefonunuz otomatik olarak kendisi için en verimli ekran parlaklığını seçer ve pil tüketimini ciddi ölçüde azaltmış olursunuz.

Bir diğer püf noktası ise beyaz ya da krem rengi gibi çok açık tonlu duvar kâğıtları kullanmaktan kaçınmak. Samsung s6 da kullanılmış olan Süper AMOLED ekran için arka planda kullanılan çok açık tonlu duvar kâğıtları pil şarj ömrünü yiyor. Bunun yerine siyah ya da gri gibi koyu tonlu duvar kâğıtları kullanmak en akıllıcası olacaktır.

Ve tabi ki aynı zamanda kaçınmamız gereken bir diğer şey ve renkli ve canlı duvar kağıtları. Arka planda kullandığınızı renk sayısı ve desen karışıklığı batarya ömrünüzü kısacaktır. Bu gibi durumlar için detaysız düz ve koyu renkli arka planları tercih etmelisiniz.

Telefonda bulunan ve şarjı olumsuz etkileyen bir diğer özellik ise akıllı bekletme özelliği. Bu özellik sayesinde ekrana baktığınız sürece telefonunuz açık kalıyor ve pil tüketiminiz olumsuz doğrultuda etkileniyor. Eğer telefonunuzda gazete ve uzun makaleler okuyorsanız, bu özellik sayesinde ekranınız zaman aşımına uğramıyor ve kesintisiz okuma yapabiliyorsunuz.

Galaxy S6 ve S6 Edge’in pil ömrünü artırmak için kullanılabilecek bir diğer özellik ise negatif renkler özelliği. Ayarlar > Erişebilirlik kısmından ulaşabileceğiniz seçenek ile telefonunuzu koyu renkler ve siyah ağırlıklı kullanabilirsiniz. Bu telefonlarda kullanılan ekranlarda siyah rengin pil ömrünü uzattığını zaten vurgulamıştık.

Bu konuda yapabileceğiniz bir diğer ekran tasarrufu ise temayı değiştirmek. Koyu tonlarda bir tema tercih etmeniz yine sizi büyük dertlerden kurtaracaktır. Aynı zamanda bunlardan ziyade önemli bir husus olarak arka planda çalışan uygulamaları sık sık kontrol etmeli ve kapatmalısınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak