Hatalar-Çözümler
ŞİMDİ OKUNAN
Samsung Galaxy S6 Edge Açılmama Sorunu ve Çözümü
2
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Samsung Galaxy S6 Edge Açılmama Sorunu ve Çözümü

☺ AHMET AYDIN7 Ekim 2015

Samsung Galaxy S6 Edge Açılmama Sorunu ve Çözümü

Samsung Galaxy S6 Edge cihazlarda son dönemlerde, telefonun açılmaması ile ilgili olarak gelen şikâyetlerin arttığı gözleniyor. Böyle bir durum yaşandığında ne yapmamız gerekiyor? Bu sorunun giderilmesi için çözüm yolları nelerdir? Eğer Samsung Galaxy S6 Edge telefonunuzda açılmama sorunu yaşıyorsanız, neler yapabilirisiniz bakalım.

Birinci Aşama: Öncelikle Telefonunuzu Şarj Edin

Bazen telefonun pil seviyesinin yeterli olduğunu düşünüp cihazı şarj etmeyi unutabiliyoruz. Telefonun açılmamasının sebebi pilin tükenmesi olabilir. Cihazınızı şarja takarak bir müddet bekleyin.

İkinci Aşama: Telefonunuzu Açmayı Deneyin

Telefonunuz bir süre şarj olduktan sonra telefonunuzu açmayı deneyin. Şarj durumunda bir sorun olmasa dahi, bir müddet açılmayabilir. Eğer açılmıyorsa, bir sonraki aşamaya geçin.

Üçüncü Aşama: Güvenli Modda Çalıştırın

Çoğu zaman da üçüncü parti uygulamaların işletim sisteminde sorun yaratması sebebiyle telefonunuz açılmıyor olabilir. Bu durumda güveli modda cihazınızı başlatarak bu uygulamaları devre dışı bırakabilirisiniz. Sorun bu uygulamalardan kaynaklıysa zaten Samsung Galaxy S6 Edge, problemsiz şekilde açılacaktır. Güvenli modda başlatmak içinse ilk önce cihazınızı kapatın. Daha sonra güç butonuna basın ve bir süre basılı tutun. Ardından Samsung Galaxy S6 Edge yazısı geldiği zaman güç butonunu bırakarak ses azaltma butonuna basmaya devam edin. Telefonunuz yeniden başlamayı tamamlayıncaya kadar ses azaltma butonuna basılı tutun. Güvenli mod yazısını ekranınızın sol üst tarafında gördüğünüzde basılı tutmayı bırakabilirisiniz. Yine mi sonuç alamadınız? O zaman bir sonraki aşamaya geçebilirisiniz.

Dördüncü Aşama: Recovery Mode İle Açmayı Deneyin

Bu mod, mevcut Android grafik arayüzünü başlatmadan cihazın bileşenlerini çalıştıran bir moddur. Eğer Samsung Galaxy S6 Edge telefonunuz bu moddayken sorunsuz bir şekilde açılabiliyorsa, cihazınızın ekran ve pil bileşenlerinde bir sorun yok demektir. Cihazınızı bu modda çalıştırmak için, öncelikle telefonunuzu kapatın. Ardından ana ekran, ses artırma ve güç butonlarına birlikte basılı tutun. Bu durumda telefonunuz güç almaya başlayarak ekranınızda ‘Power on logo’ belirirse, basılı tuttuğunuz butonları bırakın. Ekranınızda Android logosu görünecektir. 30 saniye kadar Android Recovery ekranının açılmasını bekleyin. Hala Samsung Galaxy S6 Edge telefonunuz açılmıyorsa mecburen son aşamaya geçmeniz gerekecektir.

Beşinci Aşama: Teknik Servis Desteği Alın

Bu son aşamaya kadar hala sonuç elde edemediyseniz, Samsung Galaxy S6 Edge telefonunuzun açılmama sebebi donanımsal demektir. Eğer Galaxy S6 Edge cihazınızın garantisi devam ediyorsa, telefonunuzu direkt teknik servise verin. Sizin cihazı açarak kendi yapacağınız işlemlerin de garantiyi devre dışı bırakacağını unutmayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
2 Yorumlar

Yanıt Bırak