ŞİMDİ OKUNAN
Samsung Galaxy Note 3 Telefonlardaki SD Kart ve Pil Sorunları ve Çözümleri
0

Samsung Galaxy Note 3 Telefonlardaki SD Kart ve Pil Sorunları ve Çözümleri

☺ AHMET AYDIN7 Ekim 2015

Samsung marka Note3 cihazlarla ilgili olarak kullanıcılardan gelen bazı şikayetlerin gittikçe artması dikkat çekmeye başladı.  Galaxy Note3 kullanıcılarının şikâyetçi oldukları konu ise, telefonlarının sonsuz bir boot döngüsüne girmesi. Yani telefonların sürekli olarak aynı yerlerden gelip geçiyor ve bu durum da pil bitene kadar devam ediyor olması. Bu döngüdecihaz tekrar açılınca durum düzeliyor fakat aynı döngüye cihazın ne zaman geçeceği de belli olmuyor. Galaxy Note3’te yaşanan bu sıkıntılı sorunun sebebi ise, SD kart, 3G ve Sim kart etkileşmesi. Note3 cihazlarda yaşanan 3D kart sorunun yanında karşımıza bir de pil sorunları çıkıyor. Şimdi gelin Galaxy Note3 cihazlarda yaşanan SD kart sorunlarına ve pil sorunlarına detaylı olarak değinelim ve çözüm yollarına bakalım.

Galaxy Not 3 SD Kart Sorunu ve Çözümü

Note3’lerde yaşanan boot döngüsünden bahsetmiştik. Bu sorunun çözümüne bakacak olursak, Recovery üzerinden öncelikle dâhili ve harici belleklerinizi yedeklemek şartıyla harici kartı biçimlendirmeniz öneriliyor. Öneriye göre ‘ Wipe date and cache’ işlevi çalıştırıldıktan sonra, telefonunuzu başlatmanız sorunun çözümü için yeterli oluyor. Bir başka 3D sorunu ise KitKat 4. 4. 2 güncellemesiyle beraber gelen, verilerin SD karta kaydedilememe sorunu. Bu durumdan kurtulmanız için ise, Galaxy Note3 telefonunuzu rootlayarak ya da FolderMount uygulaması kullanarak kurtulabilirisiniz. Ancak şunu da belirtmekte yarar var ki bu uygulama root erişimi istiyor.

Galaxy Note3 Pil Sorun ve Çözümü

Akıllı telefonlardaki dikkat edilen en önemli özelliklerden biri de iyi bir bataryaları olmasıdır. Galaxy Note3’ e baktığımızda ise, telefon 3200mAh değerindeki bir batarya ile boyutuna göre iyi sayılabilecek bir bataryaya sahip olsa da Galaxy Note3 ile ilgili yaşanan pil sorunları da sık sık karşımıza çıkmıyor değil. Bu sorunla ilgili olarak da çözüm olarak sunulabilecek birkaç yöntem var. İlk olarak yedekleme yaparak kullanmak istediğiniz programları Google Play’dan tekrar indirip güncelleyin. Bunun yanında SD kartınızı önce yedekleyip, bilgisayarınıza takarak formatlayın. Sonra tekrar telefonunuza geri takın. Başka bir çözüm yolu ise telefonunuzdan Wi-Fi menüsüne gelerek gelişmiş ayarlara giderek çıkan menüdeki ağ bildirimi işaretini kaldırmanız. Taramaya izin ver işaretini kaldırmayı da unutmayın. Bu arada Wİ-Fİ zamanlayıcınız da kapalı olsun. Pil sorununuza etkili çözümlerden biri de pil optimizasyonu yapan uygulamalar. Galaxy Note3 telefonunuza indireceğiniz bu uygulamalar sayesinde hızlı pil tüketiminizde bir yavaşlama olacaktır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak