ŞİMDİ OKUNAN
Samsung Galaxy Note 4 Wi-Fi Ve Bluetooth Sorunu ve Çözümü
0

Samsung Galaxy Note 4 Wi-Fi Ve Bluetooth Sorunu ve Çözümü

☺ AHMET AYDIN7 Ekim 2015

Akıllı telefonlar arasında kayda değer bir yeri olan Samsung Galaxy Note 4, en iyi telefonlar arasında gösterilmektedir. Hatta Samsung’un üretmiş olduğu Galaxy Note 4 için yüksek performansa sahip üretilen en iyi cep telefonu olduğu söylenmektedir. Cihaz tüm android sistemlerini bünyesinde bulundurur. Bu özellik cihazın işletim sisteminin iyi olduğunu ispatlar durumdadır. Cihazın performansına ve kalitesine söylenecek çok fazla söz bulunmamaktadır. Ancak telefonun kullanıcılarının şikâyet ettikleri bazı problemler mevcuttur. Sorunların üretici firmadan kaynaklanabilir. Aynı zamanda kullanıcı hatası ile de kaynaklanabilen problemlere rastlamamak mümkündür. Bu telefon modelinde en sık rastlanan sorunlar arasında wi-fi ve bluetooth problemi görülmektedir. Sorunların çözümü için bazı öneriler vardır. Bu önerileri dikkate alarak sorunları çözebilirsiniz. Wi-fi ve bluetooth sorunuyla karşılaşanların uygulaması gereken öneriler arasında ilk olarak modemin kapatılıp açılması gelir. Modemin uzun süre açık olması wifi sorununa neden olabilir. Yaklaşık on saniye gibi bir süre bekledikten sonra modem tekrar açılabilir. Telefonu tekrar wifi ağına bağlayarak problemin çözüme ulaşma durumunu kontrol edebilirsiniz. Bu problemin çözümü için DNS ayarlarının değiştirilmesi de önerilebilir. Bunun için öncelikle telefonunuzun ayarlar bölümüne gelmeniz gerekir. Ayarlar bölümünden wifi ile bağlanılan ağı kapatabilirsiniz.  Ya da bağlı olduğunuz ağ üzerinden gelişmiş ayarları seçerek DNS ayarlarını değiştirebilirsiniz.  Cihazdaki problemlerin çözüme kavuşmadığına karar verdiyseniz yapmanız gereken bir diğer yol telefonu fabrika ayarlarına dönmesini sağlamaktır. Fabrika ayarlarını sıfırlamanız durumunda telefondaki sorunun düzelmesi beklenir.

Cihazda karşılanması muhtemel önemli problemlerden birisi de bluetooth sorunu olarak bilinir. Sorunu bluetooth ile cihaza dosya aktarımı yaparken fark edebilirsiniz. Bu problemle karşılaşan kullanıcıların da sorunun çözümü için araştırma yaptıkları görülmektedir. Bluetooth probleminin çözümü için bazı önerileri paylaşmak mümkündür. Önerileri uygulayarak problemi çözmeyi başarabilirsiniz. Öneriler arasında başlangıçta yapmanız gereken ilk adım bağlanmak istenilen bir diğer cihazda bluetooth’un aktif olduğundan emin olmanızdır. Arama yaptığınız cihazı telefonunuzun bulamama sebebi bluetoot’un aktif olmamasından kaynaklanabilir. Cihazınız aramalarda diğer cihazı bulamıyorsa telefonu kapatıp baştan açtığınızda da sorun düzelebilir. Problem bu şekilde çözüme kavuşmazsa ayarlar sekmesine gelerek buradan bluetooth sekmesini açmanız gerekir. Burada sizden istenilen bilgileri sıfırlayarak tekrar bağlantı kurarak soruna çözüm bulabilirsiniz. Bu problemin oluşmasında telefona yüklenmiş yazılımın da payı olabilir. Mutlaka telefonunuzdaki yazılımının yeni sürüm olmasına özen gösterin. Eski sürüm programları güncelleyerek sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak