ŞİMDİ OKUNAN
Samsung Galaxy Note 4 Durduruldu Sorunu, Kapanma Sorunu ve Çözümü
0

Samsung Galaxy Note 4 Durduruldu Sorunu, Kapanma Sorunu ve Çözümü

☺ AHMET AYDIN7 Ekim 2015

Samsung Galaxy Note 4, üretilen akıllı telefonlar arasında performans özellikleriyle ve kalitesiyle oldukça fazla adından bahsettirmektedir.

Bu telefon için Samsung’un üretmiş olduğu en iyi akıllı telefon da denilmektedir. Telefonun işletim sisteminin gelişmiş olduğu söylenmektedir. Cihazın çözünürlüğünün de bir hayli yüksek olduğu söylenebilir. Telefonun yüksek performans ve kalite özelliklerinin yanı sıra bir takım şikâyetlere maruz kaldığı da söylenebilir. Telefon kullanıcıları rastladıkları problemlere yönelik çözüm yolu aramaktadır. Bu problemeler arasında telefonun şarj sorunundan tutun da ekranın donma soruna kadar kullanıcıların çeşitli problemlere rastlandığı söylenmektedir. Firma bu problemlerin üretim hatası olduğunun tespit edilmesi durumunda telafi yöntemleri sunmaktadır. Telefonda bazı sorunlara sıklıkla rastlandığı söylenmektedir. Bu sorunlardan bazıları telefon şarjının erken tükenmesiyle alakalıyken, bazısı da telefonun durdurulması ve kapanma sorunları olarak söylenmektedir.

Galaxy Note 4 Kapanma Sorunu İçin Çözüm Önerileri

Bu telefon modelinde kullanıcılar tarafından sıklıkla telefonun beklenmedik bir anda kapandığına dair problemlerle karşılaşıldığı söylenmektedir. Kullanıcılar cihazın kendiliğinden kapanarak yeniden başlatıldığını söylemektedir. Telefonda rastlanan bu problemin çözümü için belirtilecek önerileri uygulayabilirsiniz. İlk olarak telefona taktığınız hafıza kartlarının bu probleme sebep olacağını düşünerek kartı çıkarmanız önerilebilir. Hafıza kartına virüsler dâhil olmuş olabilir. Virüsler de telefonun kapanmasına neden olabilir. Bu yüzden hafıza kartına format atmakta fayda olacaktır. Eğer hafıza kartına format attıktan sonra telefonunuzda yine aynı probleme rastlıyorsanız; telefonunuzun bataryasını kontrol etmeniz önerilebilir. Bataryadan kaynaklanan sorunlar telefonun kapanmasına neden olabilmektedir. Bataryayı incelediğinizde bataryanın şiştiğini fark etmeniz durumunda yeni batarya almanız gerekir. Şişen batarya artık kullanılamaz. Ayrıca telefonda küçük parçaların ya da kabloların temassızlık yapması ile de telefonunuz bir anda kapanabilir. Bunun için telefonun açılması gerekmektedir. Telefon tamircileriyle iletişime geçerek parçaları ve kabloları kontrol ettirebilirsiniz. Telefonunuzda tüm bu aşamaları uygulamanıza rağmen kapanma problemi devam ediyorsa sorunun yazılımdan kaynaklanmış olma ihtimali yüksektir. Eski sürümde olan yazılımları güncelleyerek probleme çözüm bulmanız önerilebilir. Yapılan aşamalara rağmen verimli bir sonuç elde edemezseniz, telefonunuzun servisine gitmeniz gerekir.

Galaxy Note 4 Kapanma Sorunu İçin Çözüm Önerileri

Samsung’un Galaxy Note 4 cihazında uygulamalarda durduruldu hatasına rastlanıldığı söylenmektedir. Bu problem için de birkaç öneri paylaşarak sorun çözümüne yardımcı olunabilir. Telefonun ayarlar sekmesine gelerek uygulama yöneticisi bölümünden önbelleği temizleyebilirsiniz. Cihazda açık olan uygulamalar da bu probleme neden olabilir. Bu yüzden kullanmadığınız uygulamaları kapatarak sorunu çözebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
50%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
50%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak