Hatalar-Çözümler
ŞİMDİ OKUNAN
LG G3 Aramalarda Oluşan Ses Sorunu ve Çözümü
2
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

LG G3 Aramalarda Oluşan Ses Sorunu ve Çözümü

☺ AHMET AYDIN12 Ekim 2015

Quad HD ekran ve Lazer Otomatik Odaklama gibi dikkat çekici özelliklerin yanı sıra iyi bir performansa sahip ve pekte uçarı sayılmayan fiyatıyla LG G3 kullanıcıların ilgisini çekmişti. G2’yle kıyaslandığında daha kaliteli tasarıma sahip olan cihaz da bazı problemler baş gösterdi.

Samsung Note kullanıcılarının çoğunlukla karşılaştığı ses sorunu, G3 kullanıcılarının da başına dert oldu. LG G3 kullanıcıları cihazla arama yaptıklarında veya Skype görüşmelerinde karşı tarafın sesini duymakta zorluk çekiyor, bazıları da mekanik bir sesle karşılaşıyordu. Bu sebepten ötürü LG G3 kullanıcıları aramalarında sürekli kulaklık kullanıyorlarmış.

 

Ses Sorununa Çözüm

Cihazınızda bulunan Ayarlar – Arama – Ses Geliştirme sekmelerini takip ederek Ses geliştirme açıksa kapatma kapalıysa açma işlemi uygulayarak cihazınızın ses kalitesini yeniden kontrol edin.

Bir diğer çözüm ise, Gizlilik ayarlarından sesle ilgili izinleri düzenleyebilirsiniz.

Şayet sorundan hala mustaripseniz, ne zamandan beri bu problemle karşı karşıya olduğunuzu hatırlamaya çalışın. Eğer cihazınızı kullanmaya başladığınız ilk andan beri devam ediyorsa; problem telefonun ahizesinden kaynaklanıyor olabilir. Bunun içinde indirmiş olduğunuz son uygulamalara bakarak problemin hangisinden kaynaklanabileceğini tespit etmeye çalışın. Bazı uygulamaların izinleri bu soruna yol açabilmektedir. Uygulamaları kontrol etmenin pratik yolu ise; sorunu yaşamaya başlamadan önce indirdiğiniz bütün uygulamaları silmeniz olacaktır.

 

Yeni Güncelleme

Güney Kore’li şirketin artan sorunların önüne geçebilmek için Android 5.0 Lollipop güncellemesinden yararlanacağı öğrenildi.

LG’nin en çok eleştiri alan yanı, akıllı telefonlarında bulunan güncelleme desteğinin diğer cihazlardan daha yetersiz olmasıydı. Şimdiye karar yeni güncelleme getirme konusunda Samsung ve HTC’den epey geride kalan şirket, G3’le bu durumu düzeltmek istemiş. Önceki modellere kıyasla Android 5.0 Lollipop güncellemesi daha hızlı kullanıma sunuldu. Ne var ki kullanıcılar bu durumdan da pek memnun görünmüyor.

Andorid 5.0 Lollipop güncellemesi yapan sayısız G3 kullanıcısının söylediğine göre, güncellemeyle de sorunların ardı arkası kesilmedi. Bu yılın başında alınan güncelleme de Wi – Fi, SMS, bağlantı hatası, ses kalitesi ve Gmail gibi sorunlar türedi. Güncelleme yaptıktan sonra telefonunuzdan bu tür şikâyetleriniz yoksa siz şanslı olanlardansınız demektir. Bu tarz problemleri yaşayanlar içinse şunu söyleyebiliriz, sorunun çözümüne çok az kaldı.

LG’nin kısa süre içerisinde sunacağı yeni bir güncelleme geliyor. Bu yeni güncellemenin tamamen sorun odaklı olacağı ise tabi ki kimseyi şaşırtmadı. En azından güncellemeyle ilgili söylentiler bu yönde çıkarılıyor.

Umuyoruz ki, Kore’li şirket yeni güncelleme ile ses problemi dâhil birçoklarına çözüm olarak LG G3 kullanıcılarını bir kez daha hayal kırıklığına uğratmaz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
13%
Sinir Küpü
38%
kötü
38%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
2 Yorumlar
  • 9 Mart 2017 ve 12:02

    LG ile yaşadığım bu ses sisteminin bian evvel çözüme kavuşmasını istiyorum

  • Ibrahim Koç
    14 Kasım 2017 ve 02:41

    Arkadaşlar lg g3 stylus bende çok araştırdım
    ayarrlara girin genelle girin erişebilirlik deyin asağa inin duyma var orda ses tipini mono yapın tamamdır .)

Yanıt Bırak