ŞİMDİ OKUNAN
Lenovo Z 500 Ekran Parlaklığı Sorunu Ve Çözümü
0

Lenovo Z 500 Ekran Parlaklığı Sorunu Ve Çözümü

☺ AHMET AYDIN8 Ekim 2015

Lenovo Z 500 Ekran Parlaklığı Sorunu Ve Çözümü

Lenavo Z 500 modelinin son derece iyi tasarlanmış bir cihaz olduğunu söylemek mümkündür. Cihazın tasarımı ve performansı iyidir. Ancak cihazı kullananların bazı problemlerle karşılaştıklarını söylemek de mümkündür. Kullanıcılarda en çok rastlanılan probleme ise ekran parlaklığı sorunu olarak söylenmektedir. Bu sorundan şikâyetçi olan kullanıcılara, problemi gidermeye yönelik bazı uygulamaları söylemekte fayda var. Bu uygulamalara dikkat ederek cihazdaki parlaklık sorununu gidermeye çalışabilirsiniz. Kullanılan cihazlarınızın Windows 7 tabanlı olması ya da Windows 8 tabanlı ve Windows Vista tabanlı olması önemli değildir. Anlatılacak uygulama hepsi için yakın işlemler içerir. Cihazda meydana gelen parlaklık sorunu için uygulanacak adımlar sıralanabilir:

Cihaza Son Sürücüleri Yüklemek

Lenavo Z  500 cihazına parlaklık sorununu çözebilmek için öncelikle son sürücüyü yüklemeniz gerekir. Sürücüyü yükledikten sonra cihazınızın ana menüsüne gelerek başlat sekmesini seçmeniz gerekecektir. Bu sekme açıldıktan sonra çalıştır sekmesini seçerek burada yer alan alana regedit yazmanız gerekir. Sonrasında kayıt defteri editörüne bazı değerleri yamanız gerekecektir. Bu değerleri önerilen değerlerle değiştirerek soruna çözüm bulabilirsiniz. Değer yazmanız gereken alan feature test control alanı olacaktır.  Bu alandaki değerleri genellikle 0000f048 yazılarak değiştirmeniz önerilmektedir. Verilen değeri doğru yazdığınızdan emin olduktan sonra işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşlem bittikten sonra ise bilgisayarını kapatmanız gerekecektir. Cihazınızı yeniden açtığınızda sorunun çözüleceği düşünülmektedir.

Cihazda Aygıt Yöneticileri Yardımıyla Parlaklık Sorununun Çözülmesi

Bilgisayarda oluşan ekran parlaklık probleminin çözümü için bir diğer yöntemi de paylaşmak mümkündür. Yöntemi uygulamak bir hayli kolaydır. Yapmanız gereken tek şey verilen adımları sırasıyla uygulamaktır. Uygulamaları doğru yaptığınız takdirde sorunun çözüme kavuşacağı düşünülmektedir. İlk olarak cihazınızdaki açık olan tüm uygulamaları kapatmanız önerilir. Bilgisayarını9zın ana menüsüne geldiğinizde işlemlerinizi zorlaştıracak hiçbir açık dosyanın bulunmaması önemlidir. Anan menüden başlat seçeneğini seçerek buradan denetim masasının açmanız gerekecektir. Denetim masasının içerisinde sistem seçeneğini seçmeniz gerekir. Sistem içerisinde yer alan aygıt yöneticisiniz açarak burada yer alan görüntü bağdaştırıcı sekmesini göreceksiniz. Windows 7 tabanlı cihaz kullanıcıları Inter HD Graphics 400’ü göreceklerdir. Burada özelliklerin seçilmesi gerekecektir.  Özellikler seçildikten sonra karşınıza sürücü çıkacaktır. Buradan sürücüyü seçmeniz gerekir. Sürücüyü seçtikten sonra, sürücüye geri dön ibaresi seçilecektir. Bu adımları eksiksiz yaptıktan sonra cihazın yaptığınız işlemleri değerlendirmesini beklemeniz gerekir. Tüm bu adımlar tamamlandıktan sonra cihazda karşılaşılan parlaklık sorunun çözüleceği düşünülmektedir. Yapılan işlemelerin Windows 7 tabanlı bilgisayarlar için olduğunu söylemekte fayda var. Ancak tüm cihazlarda aşağı yukarı aynı işlemlerin yapıldığı söylenmektedir.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak