ŞİMDİ OKUNAN
Iphone 6s Kırmızı Ekran Hatası ve Alternatif Çözümü
0

Iphone 6s Kırmızı Ekran Hatası ve Alternatif Çözümü

☺ AHMET AYDIN9 Ekim 2015

Iphone 6s Kırmızı Ekran Hatası ve Alternatif Çözümü

Apple güçlü elektronik cihaz markaları arasındadır. Çok sayıda kullanıcı kitlesine sahip olan dünya devi markalardan birisidir. Telefonların çözünürlükleri, kameraları oldukça gelişmiş özelliklere sahip şekilde tasarlanmıştır. Cihazların performansı son derece iyidir. Kullanılan işletim sitemi sürekli geliştirilmektedir. Apple, yeni modellerini üretirken hep bir önceki modele ek özellikler katar. Teknoloji devi markalarından birisi olan Apple’nın yeni tasarım ürünleri merakla beklenmektedir. Üretilen cihazların performansı yüksek olsa da bazen istenmeyen problemler yaşadıklarını söyleyen kullanıcılara da rastlanmaktadır. Apple’ın Iphone 6 modelinde kırmızı ekran sorunu yaşadıklarını belirten cihaz sahiplerine sıklıkla rastlamak mümkündür. Cihaz kullanıcıları ekranda kırmızı renk gördüklerini söylemektedir. Kırmızı renk görünmesinin ardından Apple logosunun geldiği de söylenmektedir. Cihaz kullanıcıları kırmızı ekran sorununun çözümünü araştırmaktadır. Sorunun çözümü çeşitli sebeplerden ötürü kaynaklanabilir. Kullanıcı hatasından dolayı da kaynaklanıyor olabilir. Böyle bir durumda cihazın garanti belgesi varsa servise götürmeniz verimli sonuç almanıza neden olacaktır. Konunun uzmanları problemin kaynağını tespit ederek rahatlıkla çözebilirler. Cihazın garanti süresi bittiyse belirtilen önerileri doğru uygulayarak problemi çözebilirsiniz.

Kullanıcıların şikâyetleri genellikle ekranda kırmızı görüntünün ara ara oluştuktan sonra kaybolmasıdır. Kısa süreliğine kırmızı ekranın görünmesinin ardından Apple logosunun gelmesiyle cihazın eski haline döndüğünü belirten kullanıcılar için bu durum büyük problem olmaktadır. Kısa sürede yazıyı gören kullanıcıların yapması gerekenler cihazın ana ekran butonuna ardından da uyku ekranı tuşlarına on saniyelik süre içerisinde basmanız olacaktır. Cihaza on saniye süreyle bastıktan sonra Apple yazısını beklemeniz gerekmektedir. Bunları yapmadan da Apple yazsının kendiliğinden geldiğini söyleyen kullanıcılar da bir hayli fazladır.

Kırmızı Ekran Sorunu Yazılım Kaynaklı ise Problemin Çözüm Önerileri

Iphone 6 kırmızı ekran sorunu ile karşılaşan kullanıcılara sorunun yazılımdan kaynaklanabileceği söylenilebilir. Cihazın ekranında oluşun kırmızı rengin sebebi bozulmuş dosyalardan kaynaklanabilir. Bozulmuş dosyalar cihazlarda problem yaratabilmektedir. Sorunu çözmek adına yapabileceğiniz ilk işlem geri yükleme işlemi olabilir. Güç tuşuna uzun bastıktan sonra telefonu kapatabilirsiniz. Cihazı bilgisayara bağlamanız gerekecektir. Bilgisayardaki iTunes son sürümü açık kalacak şekilde bırakılmalıdır. Telefonu bilgisayara bağladıktan sonra güç tuşuna ve ana ekran tuşuna basacaksınız. Tuşlara birkaç saniye bastıktan sonra güç butonunu bırakmanız gerekecektir. Ancak eliniz ana ekran tuşu üzerinde durmaya devam etmelidir. Karşınıza connect to i tunes yazısı geldiğinde ana ekran tuşundan elinizi çekmeniz gerekir. İşlem tamamlandıktan sonra yazılımı geri yükleyebilirsiniz. Bu şekilde kırmızı ekran sorununun çözülebileceği düşünülmektedir.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak