ŞİMDİ OKUNAN
İOS 9 Sorunları ve Çözümleri
0

İOS 9 Sorunları ve Çözümleri

☺ AHMET AYDIN13 Ekim 2015

İOS 9 Sorunları ve Çözümleri

Teknolojinin gün geçtikçe ilerlemektedir. Teknolojinin bu denli hızlı ilerlemesi neticesinde çok sayıda cihazın bir üst modeli üretilmeye başladı. Dünya devi Apple yeni işletim sitemini çıkardı. Yeni nesil işletim sistemi olarak adlandırılan IOS 9 yayınlandı. Yayınlandığı tarihten itibaren bazı sorunlar çıkarmaya başlayan işletim sistemi Apple’ın tüm modellerinde bu problemi yaşatmıyor. IOS 9 işletim sistemine geçen kullanıcıların bazı problemlerle karşılaştıklarını söylemek mümkün. Yaşanan problemin başında cihazın yavaşlaması geliyor. İşletim sisteminin cihazı yavaşlattığı düşünülmekte. Yavaşlamanın sebebinin işletim sistemi olmadığını söylememekte fayda var. Tüm iPhone modellerinde bu yavaşlamanın olmadığı bilinmektedir. Ancak model farklılığına göre yavaşlama problemine rastlanmaktadır.

İşletim sitemini 4S modelinden sonra bütün modellerin kullanabileceği söylenmektedir. İşletim sisteminin bütün cihazları çalıştırabileceği düşünülüyor. Yavaşlık probleminin genellikle eski modellerde olduğu söyleniyor. Yavaşlık probleminin çözülebilmesi bazı metotlar bulunmaktadır. Bu önerileri uygulayarak sorunu çözebilmek mümkündür. Cihazında yavaşlık sorunu yaşayan kullanıcıların uygulayabileceği önerileri belirtmekte fayda var.  Cihazında yavaşlık problemi yaşayanlara ilk olarak telefondaki tüm bilgilerin yedeğini almaları önerilir. Yedeğini aldığınız cihazınızı sıfırlayabilirsiniz. Sonrasında yedeğe aldığınız tüm bilgileri tekrar cihaza kurmanız gerekecektir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra cihazdaki yavaşlama probleminin çözüleceği düşünülmektedir.

Cihazın yavaşlamasının en önemleri nedenlerinden birisi de uygulama fazlalığıdır. Çok sayıda video dosyası ya da oyun uygulamaları cihazda bir hayli yer kaplar. Cihazdaki yavaşlanın önüne geçebilmek için gereksiz büyün uygulamaları silmeniz gerekmektedir. Uygulamaları silmeniz durumunda cihazınızın yavaşlık probleminin önüne geçebilirsiniz.

IOS 9 işletim sistemini kullananlar yavaşlık problemiyle karşılaştıklarını söylemektedir. Cihazdaki sorunun çözülmesi için güncelleme programının indirilmesi gerekir. Telefonunuza güncelleme programı indirerek yavaşlama sorununu çözebilirsiniz.

Güncellemelerle Gelen Yenilikler

IOS 9 ile birlikte birçok yenilik geldiği de söylenmektedir.  Bu uygulamalardan bir tanesi de notlar uygulamasının yenilenmesidir. Diğer yenilikler ise yeni klavye kullanılması ile batarya ömrünün uzatılmasıdır. iPad, iPhone, iPod, Touch kullanıcıları çok fazla problemle karşılaşmıştır. Problemlerin çözümü için gerekli güncellemelerin yüklenmesi oldukça kolay bir işlemdir. Ayarlar bölümünden güncellemeler yüklenebilmektedir. Güncelleme yapılırken bazı detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir. Cihazın pilinin tamamen dolu olması gerekmektedir. Ayrıca güncelleme için telefondaki depolama alanının yeterli olması gerekir. Depolama alanının yeterli olmadığı durumlarda güncelleme yüklenme işlemi sona erecektir. Verilen adımları dikkate aldığınızda cihazınızda oluşabilecek yavaşlama sorunu ortadan kalkacaktır. İşlemleri uygulamanıza rağmen cihazınızda yavaşlama sorunu devam ediyorsa, konunun uzmanından yardım alabilirsiniz. Böylelikle sorun çözülecektir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak