ŞİMDİ OKUNAN
İnternetten Video İzleyememe Sorunu ve Çözümleri
0

İnternetten Video İzleyememe Sorunu ve Çözümleri

☺ AHMET AYDIN11 Ekim 2015

İnternetten Video İzleyememe Sorunu ve Çözümleri 

İnternette bilgi içerikli, eğlenceli çeşitli video dosyalarını bulabilmek mümkündür. Herhangi bir müziği video formunda rahatlıkla izleyebilirsiniz. İnternet kullananların sıklıkla karşılaştıkları sorunlar arasında internetin yavaş olması, dosyaların açılırken hata vermesi ya da video izleyememe olduğu söylenir. Bu sorunla karşılaşan internet kullanıcıları sorunun çözümünü araştırmaktadır. Problemin çözümü için bazı önerilerde bulunulabilir.

İnternet explorer kullananların sıklıkla video izleyememe sorunlarını dile getirdikleri görülmektedir. Bu tarayıcıyı kullananlarda video izleyememe sorunun çeşitli nedenlerden kaynaklanabileceğini söylemekte fayda var. Video oynatırken çeşitli medya oynatıcıları kullanılmaktadır. Bu programlar; Adobe Flash, Microsoft Silverlight veya Java olarak bilinmektedir.  Bu medya oynatıcıların kullanılması için eklentilerinin İnternet explorer olması gerekmektedir. Eklentisi bu şekilde olmayan oynatıcılar internet üzerindeki videoları izlemenize izin vermez.

Video izleyebilmek için güncelleştirme yapmanız gerekebilir. Sorunu gidermek için belirtilen şekilde adımlara dikkat etmeniz gerekir. Bu konuda ilk öneri, İnternet Exploner için en son güncellemeyi yüklemeniz yönünde olacaktır. İşletim istemine en uygun son sürümü bularak kullanmanız gerekir. Aksi taktirde sorun çözüme kavuşmayacaktır. Son sürümü cihazınıza uyguladıktan sonra video uyumluluk görünümüne gelmeniz gerekir. Bu bölümden videoya uygunluğu test etmeniz gerekecektir.  Videonun çalışıp çalışmama durumuna göre diğer adımlara geçebilirsiniz. Kullanmak istediğiniz medya oynatıcısının eklentisini mutlaka kontrol etmeniz gerekir. Dosyanın kullandığınız internet tarayıcını desteklediğinden emin olmanız gerekir. Programınızın eklentisi internet tarayıcınızı desteklemiyor ise tarayıcınızdan araçlar bölümüne gelmeniz gerekir. Bu bölümden internet seçeneklerine geçmeniz gerekir. Seçenekler üzerinden program sekmesini işaretleyerek eklentileri yönetebilirsiniz. Burada izinler olmadan çalıştır seçeneğini işaretlemeniz durumunda eklentileri işaretleyerek soruna çözüm bulabilirsiniz.

Hangi video oynatıcısını kullanıyorsanız tek tek kontrol edebilirsiniz.  Shockwave Active X Denetimi, Shockwave Flash Nesnesi Java Eklentisi, QuickTime Eklentisi, Windows Media Player denetimi işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Eklentilerin güncelleştirilmemiş olması de video izleyemem sorunlarına neden olabilmektedir. Bu yöntemleri doğru şekilde uyguladığınız taktirde internetten video izleyemem sorununa çözüm bulabilirsiniz. Ancak tüm bu adımları uygulamanıza rağmen sorunun çözülmemesi durumunda ileri düzeyde sorun giderme yöntemlerini uygulamanız gerekecektir. İleri düzeyde sorun giderme adımlarına başlamak için öncelikle internet tarayıcınızdaki kazılım işleme modunu kontrol etmeniz gerekir. İnternette çevrim içiyken bu teşyi yapmanız gerekmektedir. Yazılım işleme modunu kontrol ederek videonun çalıp çalışmadığı konusunda fikir sahibi olmanız mümkündür. Bu aşamaları yapmanız durumunda da herhangi bir sonuca ulaşamıyorsanız, konunun uzmanları ile iletişime geçerek sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz.

 

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak