ŞİMDİ OKUNAN
HTC One M9 Telefonlardaki Titreşim, Çift Tıklama ile Ekran Uyandırma Sorunları ve Çözümleri
0

HTC One M9 Telefonlardaki Titreşim, Çift Tıklama ile Ekran Uyandırma Sorunları ve Çözümleri

☺ AHMET AYDIN6 Ekim 2015

HTC One M9 Telefonlardaki Titreşim, Çift Tıklama ile Ekran Uyandırma Sorunları ve Çözümleri 

HTC One M9, gerek tasarımı gerekse donanımları nedeniyle tercih edilen cihazlar arasında yer alıyor. Bunun yanında Sense isimli launcheri sayesinde de en az problem yaratan arayüzlerden birisine sahip durumda. Akıllı telefonlarda performans ve kolaylık tercihleri önde olan kesimlerin hitabı olan HTC One M9 ‘da tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi sık karşılaşılan bazı sorunlar var. Bu sorunlar içerisinden de en sık yaşananlardan iki tanesi titreşimin çalışmaması ve çift tıklama ile ekran uyandırmanın çalışmaması. Şimdi gelin bu sorunları inceleyelim ve çözüm yolarına birlikte bakalım.

Titreşimin Çalışmaması Sorunu ve Çözümü              

Bazı HTC One M9 kullanıcıları titreşimlerinin çalışmadığını dile getirmişlerdir. Eğer siz de böyle bir sorunla karşı karşıya geliyorsanız, ilk olarak çağrı yapma aracını açarak *#*#3424#** tuşlamasını yapın. Daha sonra da kabul et seçeneğini seçin. Karşınıza HTC test uygulaması çıkacak. Bu uygulamanın içerisinde yer alan ‘Vibration Test’ seçeneğini seçerek titreşim testi yapın. Bu test esnasında titreşiminiz çalışmazsa, titreşim motorunuzda bir sorun olma ihtimali yüksektir. Bu durumda, garanti kapsamı devam ediyorsa garantiye gönderebilir ya da garanti süresi geçmişse teknik servisinden destek alabilirsiniz. Bunun dışında titreşim test esnasında sorunsuz çalıştıysa fakat HTC One M9 telefonunuzu kullanırken titreşiminiz çalışmıyorsa, titreşim ayarlarınızı kontrol edip, telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

Çift Tıklama ile Ekran Uyandırma Sorunu ve Çözümü

Birçok akıllı telefonda olduğu gibi, HTC One M9 cihazlarda da zaman zaman yaşanan çift tıklama özelliğinin çalışmaması sorunu siz de yaşıyorsanız ilk olarak telefonunuzun ‘Ayarlar’ menüsüne girin. Buradan ‘Ekranlar ve hareketler’ seçeneğini bularak ‘Motion launch’ hareketleri menüsüne girin. Buradaki motion launch hareketlerinin aktif olduğuna emin olun. Baktınız ki özellik aktif ve çift tıklama ve ekran uyandırma hala çalışmıyor, o zaman da ‘Ekran ve hareketler’ seçeneğine geri dönün. Buradan G-Sensörü kalibrasyonu seçeneğini bulup talimatlara uygun olarak kalibrasyon işlemini gerçekleştirin. Eğer hala sorununuz devam ediyorsa, başa bir çözüm olarak da arama ekranına *#*#3424#*#* tuşlamasını yapın. Çıkan rest aracındaki G-Sensör Test özelliğini kullanın ve G sensörü testini gerçekleştirin. G sensörünüzde bir arıza söz konusuysa bu durumda mutlaka garantiye başvurun. Ya da çalışıyor ama hala güzel sonuçlar alınamıyorsa, o zaman da Gravity Screen uygulamasını kullanın. Böylece çok daha fazla gelişmiş ekran dokunma hareketleri seçeneklerine de erişebilirsiniz.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak