ŞİMDİ OKUNAN
Htc One M9 Telefonlarda Bataryanın Çabuk Bitmesi ve Çok Yavaş Şarj Olma Sorunları ve Çözümleri
0

Htc One M9 Telefonlarda Bataryanın Çabuk Bitmesi ve Çok Yavaş Şarj Olma Sorunları ve Çözümleri

☺ AHMET AYDIN7 Ekim 2015

Htc One M9 Telefonlarda Bataryanın Çabuk Bitmesi ve Çok Yavaş Şarj Olma Sorunları ve Çözümleri 

Htc One M9, batarya kapasitesi olarak 2840 mAh büyüklüğünde bir pile sahip bir telefondur. Ayrıca şunu da ilk başta belirtelim ki, M9’un bataryası telefona yapışıktır, çıkarılamamaktadır. Cihazla ilgili olarak GSMarena’dan gelen test sonuçlarına göre, tam dolu pille 3G kullanımında görüşme süresiniz 20 saat, 44 dakikadır. İnternette gezinmek isterseniz ise 7, 5 saattir. Bunun yanında Htc One M9 cihazınızın bataryası tam doluyken 8 saat 20 dakika da video izleyebilirsiniz. Htc One M9 telefonlarda enerji verimliliği daha yüksek olan Snapdragon 810 işlemci kullanıldığı ve daha büyük bir pile sahip olduğu düşünülecek olursa, diğer seriye oranla daha düşük bir batarya performansı sergilediği de dikkatleri çekmiyor değil. Cihazla ilgili olarak bataryasının çabuk bitmesi ve çok yavaş şarj olması konusunda şikâyetler alınıyor. Şimdi gelin biz de bu sorunlara ve sorunlara istinaden nasıl çözümler olduğuna bakalım.

Bataryanın Çabuk Bitmesi Sorunu ve Çözümü

Bataryanın çabuk bitmesiyle ilgi sorun yaşayan kullanıcıların bilmesi gereken ilk şey, uzun oyun uygulamalarının, bataryanın baş düşmanı olmasıdır. Bununla birlikte ekran parlaklığının sürekli en yüksekte olması da bataryanın çabuk bitmesi etkenlerindendir. Arka ekranda çalışan ve sık kullanmadığınız uygulamaları silmeniz de etkili çözümlerden olacaktır. Sorununuz hala devam ediyorsa, 3G, GPS ve Bluetooth gibi bağlantıları da kapatmayı unutmayın. Bunlara rağmen bataryanız çabuk bitmeye devam ediyorsa, Htc One M9 cihazınızdaki ‘Ayarlar’ bölümünden ‘Yedekleme ve sıfırlama’ menüsündeki telefonu sıfırla seçeneği ile sıfırlama yapabilirisiniz. Ancak şunu da unutmayın ki, bu durumda cihazınızdaki tüm veri ve uygulamalarınız da yok olacaktır. Verilerinizin kaybolmasını engellemek için yedekleme uygulamasından da yararlanabilirsiniz. Yukarıda belirtilen çözümlerden bir sonuç alamadıysanız, teknik servis desteği almalısınız. Son olarak şunu da belirtelim, bataryanın çabuk bitmesini engellemek için ‘Ayarlar’ menüsündeki ‘Güç Tasarrufu’ ya da ‘Üstün Güç Tasarrufu’ modlarını kullanabilirisiniz.

Çok Yavaş Şarj Olma Sorunu ve Çözümü

Htc One M9 telefonlarınızda çok yavaş şarj olma sorunu yaşıyorsanız, HTC tarafından satılan hızlı şarj adaptörlerinden satın alabilirsiniz. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var ki, USB ile bilgisayara bağlanan telefonlarda, fişe oranla daha yavaş şarj süresi vardır. Yapılan birçok araştırma sonucu, arka plan uygulamalarının kapatıldığı takdirde şarj süresinin daha hızlı olduğunu göstermektedir. Bunun yanında şarj esnasında Htc One M9 cihazınızı uçak moduna alırsanız, şarj olma süresi yine hızlanacaktır. Eğer şarj sırasında oyun oynuyorsanız, bu durum da şarj süresini uzatır. Çünkü telefonunuzun gereksiz yere enerji tüketmesine sebep olur. Htc One M9 telefonlarınızın uygulamalarında, fişinde ya da kablosunda sorun yoksa cihazınızı kapatarak şarj edin. Tüm bu çözümler neticesinde hala sorununuz devam ediyorsa, mutlaka teknik servise başvurun.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
50%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
50%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak