ŞİMDİ OKUNAN
HTC One Kamerada Pembeleşme Sorunu ve Çözüm Yolları
3

HTC One Kamerada Pembeleşme Sorunu ve Çözüm Yolları

☺ AHMET AYDIN10 Ekim 2015

HTC yüksek performansa sahip çok sayıda cihaz üretmiştir.  HTC One modeli şık görüntüsüyle dikkat çeken modeller arasındadır. Piyasada önerilen kaliteli gövdeye sahip telefon reklamları bir hayli artmış durumdadır. Ancak önerilen cihazlar kadar HTC One modelinin de gövdesinin kaliteli olduğu rahatlıkla söylenebilir. Cihazın gövdesi alüminyum malzemelerden yapılmıştır. Etkileyici bir görüntüye sahip olan telefon, gümüş görüntüsüyle pazardaki yerini almıştır. Cihazın sağlamlık veren duruş sergilemesi insanların ilgisini çekecek türdedir. Telefonun tek parça şeklinde görüntü sergilemektedir. Bu akıllı telefon için ‘’boşluk bulunmayan yapı’’ tanımlamasına rastlayabilirsiniz.

HTC telefonların eski modellerinde sinyal konusunda yapısal problemlere sıklıkla rastlanıldığı bilinir. Bu sorunun ortadan kaldırılması için, telefonun anten kısmı arkaplana yerleştirilmiştir. Bu şekilde sinyal alıp verme konusundaki problemlerin önüne geçilmiştir. Telefonda 2 GB RAM bulunması ve telefonun iç hafızasının 32 GB’dan başlaması cihazın önemli özellikleri arasında yer alır. Cihazın batarya gücü ise 2300 mAh’dir. Diğer modellerde olduğu gibi bu modelde de bluetooth özelliği bulunmaktadır. Akıllı telefonun ses sistemindeki donanımların son derece kaliteli parçalardan oluştuğu söylenebilir. Ses sisteminin performansı bir hayli yüksektir. Cihazın kamerası ise ultrapiksel ifadesiyle tanımlanıyor.  Telefonda görüntü sabitleme özelliği de mevcuttur. Cihazın ekran çözünürlüğü bir hayli iyidir. Ekran boyu ise 4,7 inç olarak bilinir. Cihazın sürümlerine göre ekran büyüklükleri farklılık göstermektedir. Son sürüme göre en büyük HTC one telefon modelinin ekran büyüklüğünün 5,4 inç olduğu bilinir.

Pek çok telefon kullanıcısı kamerada pembeleşme sorunundan dolayı şikâyet etmektedir. Bu problemin çözümü için araştırma yapan kullanıcılara sorunun nerelerden kaynaklanabileceğine dair bilgiler verilip bazı çözüm metotları önerilebilir. Telefon kamerasında pembeleşme sorunu yaşayan kullanıcılara, öncelikle garanti belgelerinin geçerlilik süresini kontrol etmeleri önerilir. Ürün garanti kapsamındaysa yetkili servise iletilerek problemi rahatlıkla çözüme kavuşturabilirsiniz. Ancak garanti belgenizi bulamıyorsanız ya da garantinin süresi dolduysa verilen önerileri dikkate alabilirsiniz. Öneriler tahminden ibaret olacağı için kesin sonuca ulaştıramayabilir. HTC one modelinin kameradaki pembeleşme sorunu donanımsal problemlerden kaynaklanmış olabilir. Güncellemeden kaynaklı olabilir. Cihazdaki sorunla karşılaşan kullanıcılar android 4,3 güncellemesini kullanmaları önerilebilir. Bu güncellemeyi uygulayan kullanıcıların sorunlarının çözüleceği düşünülmektedir. Ancak güncelleme yüklendikten sonra telefondaki problem devam ediyorsa ikinci adıma geçilerek sorunun çözümü sağlanabilir.  Kameradaki pembeleşme sorunu kameranın bozulmasından kaynaklanabilir. Sorunun çözümü için kamera test edilebilir. Sorun kameradan kaynaklanıyorsa kameranın değiştirilmesi gerekir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
3 Yorumlar
  • 14 Haziran 2016 ve 22:50

    Bu sorunu oldum olası çözmüş değilim, taki bir çok forum sitelerinde bu konu hakkında donanımsal olduğu belirtilse de ek olarak bir çözüm yolu sunulmadı. Telefonu 3 ay normal kullandım gerisi hep pembe diyebilirim. dolayısıyla garanti süresi de doldu piyasası düşük bir telefona masraf yapmak değip değmeyeceği de ayrı bir konu. Htc aldığım en iyi telefon diyebilirim ama kamera konusu tam bir hayal kırıklığı.

  • murat
    15 Eylül 2017 ve 11:15

    HTC ONE M9 KULLANIYORUM telefon en son güncellemesi olan nougat 7 4.28.401.3 sürümüne yükselttikten sonra ön kamera pembeye döndü(çözümü yok sanırım)

Yanıt Bırak