ŞİMDİ OKUNAN
GOM Player Ses Gelmeme Sorunu ve Çözümü
0

GOM Player Ses Gelmeme Sorunu ve Çözümü

☺ AHMET AYDIN11 Ekim 2015

GOM Player Ses Gelmeme Sorunu ve Çözümü 

Medya oynatıcıları arasında popüler olan önemli medya oynatıcılarından birisi Gom Player’dır.  Bu medya oynatıcısının çok tercih edildiği bilinir. Neredeyse 43 milyon kullanıcısının olduğu söylenmektedir. Kullanıcılar en çok görüntünün olduğu ancak sesin olmadığı konusunda şikâyetçi olmaktadır. Genellikle video oynatma esnasında görüntü yakaladıklarını söyleyen kullanıcılar, sesin gelmediğini dile getirmektedir. Bu sorunun nasıl çözüleceğini merak eden kullanıcılar çözüm metotlarını araştırmaktadır. Pek çok Gom Player kullanıcısı ses gelmeme sorunundan dolayı şikâyet etmektedir. Bu problemin çözümü için araştırma yapan kullanıcılara sorunun nerelerden kaynaklanabileceğine dair bilgiler verilip bazı çözüm metotları önerilebilir.

Ürün garanti kapsamındaysa yetkili servise iletilerek problemi rahatlıkla çözüme kavuşturabilirsiniz. Ses gelmeme sorunu yaşayan kullanıcılara, öncelikle garanti belgelerinin geçerlilik süresini kontrol etmeleri önerilir. Ürün garanti kapsamındaysa yetkili servise iletilerek problemi rahatlıkla çözüme kavuşturabilirsiniz. Ancak garanti belgenizi bulamıyorsanız ya da garantinin süresi dolduysa verilen önerileri dikkate alabilirsiniz. Öneriler tahminden ibaret olacağı için kesin sonuca ulaştıramayabilir. Genellikle flv tipi uzantıya sahip dosyalarda bu sorunlarda karşılaşıldığı söylenmektedir. Bu uzantılara sahip videolarda görüntünün yakalandığı söylenmektedir. Ancak görüntü olmasına rağmen sesin çıkmadığını söyleyenler bir hayli fazladır.

Programda ses gelmemesi durumundan şikâyetçi olan kullanıcılar, çözüm olarak başka programa başvurmaktadır. Görüntünün olması ancak sesin çıkmaması find codec sorunu olarak bilinir. Bu sorunun çözüm adımları dikkate alınarak ses gelmeme sorunu ortadan kaldırılabilir. Sorun Gom Player’ın eski sürüm olmasından kaynaklanabilir. Bu sorunu ortadan kaldırabilmek için yapılabilecek en önemli yöntem Gom Player’i tekrar indirmek olacaktır. Bu medya oynatıcı programının en son sürümünü bulmanız gerekir. Son sürümü buluğ cihazınıza indirdikten sonra uygulamaya koyabilmek için kurulum yapmanız gerekir. Sürümde Türkçe dil tercihi bulunmaktadır. Medya oynatıcısının kurulumunu yaptıktan sonra ise codec indirmeniz gerekecektir. Codec kurulumu yapıldıktan sonra sorunun ortadan kalkacağı düşünülmektedir.

Problemin bir önemli nedeni ise cihazın ses kartını tanımıyor olmasıdır. Ses kartının tanınmaması durumunda ses gelmeme probleminin oluştuğunu anlayabilmeniz için farklı programlar açarak ses gelip gelmediğini kontrol etmeniz gerekir. Bunu test etmek için winamp tarzındaki medya oynatıcılarından yardım alabilirsiniz. Diğer medya oynatıcılarından ses alabiliyorsanız sorun sadece film dosyaları açılırken yaşanıyor olabilir. Bu durumu test etmek için ise film dosyalarını açarken media player oynatıcılarını kullanabilirsiniz. Media player oynatıcısından aldığınız sonuca göre sorunun nereden kaynaklandığını rahatlıkla tespit edebilirsiniz.  Ses gelmeme sorununu halen çözemiyorsanız uzman yardımı almanız önerilir.

 

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
100%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak