ŞİMDİ OKUNAN
General Mobile Discovery 2 Dokunmatik Ekran Sorunu ve Çözümü
2

General Mobile Discovery 2 Dokunmatik Ekran Sorunu ve Çözümü

☺ AHMET AYDIN9 Ekim 2015

Teknolojinin gelişmesiyle telefon pazarında çeşitli özelliklerde dokunmatik telefonlara rastlamak mümkündür. Her markanın farklı özelliklerle çıkardığı cep telefonları arasında seçim yapmaya çalışanlar, ürünlerin özelliklerini araştırır. Ürünler arasında, General Mobile Discovery 2 dokunmatik ekranlı cep telefonu şık tasarımıyla dikkat çekmektedir. Telefon Türkiye’de bir hayli fazla kullanıcı kitlesine sahiptir. Başarılı telefon firmaları arasında yer alan General Mobile’ın Discovery 2 modeli üst düzey performans özelliğine sahip bir cihazdır. Telefonun donanımı gelişmiş parçalardan oluşmuştur. Telefonun özelliklerine bakılacak olursa 5 inçlik bir ekrana sahip olduğu söylenebilir. Cihazın işlemcisinin ise 8 çekirdekli olduğu bilinir. Cihazın depolama alanı; 2 GB RAM ile 16 GB dâhili depolamam alanından oluşmuştur. Depolama alanını yükseltme imkânı bulunan Discovery 2 model dokunmatik telefon microSD kart ile desteklenmektedir. Cihazın ön kamerası 5 mega piksel çözünürlüğe sahipken arka kamerası ise 13 mega piksel çözünürlüğe sahiptir.

Cihazda bu denli yüksek performans bulunmasına rağmen kullanıcılar tarafından bazı şikâyetler duyulmaktadır. Üründen kaynaklanan sorunların kullanıcı hatalı olabileceğini başta söylemekte fayda var.  Dokunmatik cep telefonlarında sıklıkla rastlanılan problemler arasında, telefonun donması, kendiliğinden kapanması, açılmaması, fazla ısınması, pil ömrünün kısa sürede bitmesi ve ekran sorunu gelmektedir. Telefonlarda rastlanılan problemler kullanıcıları rahatsız eder. Kullanıcılar yaşantılarının büyük bir parçası olan, yüksek meblağlar ödeyerek aldıkları cihazlarda sorunla karşılaşmak istemezler. Ancak sorunlarla karşılaşıldığı zamanlarda çözüm yolu aramak gerekir. Discovery 2 dokunmatik telefonunda ekran sorunu yaşayan kullanıcılar bu sorunu nasıl çözeceklerine dair araştırmalar yapmaktadır.

Cihazda kaynaklanan ekran sorununun kaynağı bilinmediği için çözüme sadece tahmin yoluyla ulaşılabilir. Öncelikle cep telefonlarında karşılaşılan problemlerde cihazın garanti belgesi bulunuyorsa servise götürülmesi önerilebilir. Servis desteği ile sorunun kaynağı tespit edilebilir ve sorun çözüme kavuşturulabilir. Telefonunuzun garanti belgesi yoksa ya da telefonunuzun garanti süresi dolduysa belirtilenleri dikkate alarak sorununuz çözebilirsiniz.

Cihaza Güncelleme Yüklenerek Sorunun Giderilmesi

Cihazdan kaynaklanan ekran sorunu için bazı güncellemeler bulunmaktadır. Bu konuya çözüm getirmek adına firma tarafından sistem güncellemeleri yayınlanmıştır. Generel Mobile kullanıcıların şikâyetini dikkate alarak Discovery 2 ile Discovery 2 Plus için hazırlamış olduğu güncellemeyi yayınlamıştır. Bu güncellemelerle sorunun çözülebileceği düşünülmektedir. Güncellemeyi cihaza yüklemek kolaydır. Cihazda yer alan menü bölümüne gelerek sitem güncellemelerini açmanız gerekmektedir. Sistem güncellemelerinden önerilen güncellemeyi yapabilir, sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Cihaz için yeni güncellemelerin de yayınlanacağı söylenmektedir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
50%
kötü
50%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
2 Yorumlar
  • Ahmet
    5 Ağustos 2016 ve 19:00

    marshmallow 6.0.1 sürümünü getirseniz guzel olur bence kitkat o kadar iyi değil belki dokunmatik ekran sorunu bundandır…

  • Revenqe
    11 Ağustos 2017 ve 23:31

    Telefon general mobil discovery ekranın çoğu yerleri dokunuluyor ama bazı yerlere dokunulmuyor bu sıkıntı nasıl düzelir….format attım bataryayı çıkartıp taktım olmadı

Yanıt Bırak