ŞİMDİ OKUNAN
Galaxy Note3 Telefonlarda Yavaş Dosya İndirme ve Uygulama Çalışmama Sorunları ve Çözümleri
0

Galaxy Note3 Telefonlarda Yavaş Dosya İndirme ve Uygulama Çalışmama Sorunları ve Çözümleri

☺ AHMET AYDIN9 Ekim 2015

Galaxy Note3 Telefonlarda Yavaş Dosya İndirme ve Uygulama Çalışmama Sorunları ve Çözümleri 

Galaxy Note3 telefonlarında yaşanan dosya indirme ve uygulamaların çalışmama sorunları, Note3 kullanıcıları tarafından sıklıkla dile getiren sorunlardan ikisi. Bu sorunlar ve sorunların çözüm yollarına değineceğiz. Ancak, öncelikle konuyla ilgili olarak telefona dosya indirmek ne demek sorusuna cevap arayalım. Bir dosya indirdiğinizde, yaptığınız işlem, o dosyayı İnternet’ten telefonunuza aktarmaktır. Yaygın olarak indirilen dosyalar; güncellemeler, programlar, oyunlar, video ve müzik dosyaları veya belgeler gibi dosya türleridir.  Telefona dosya indirmek, aynı zamanda da herhangi bir kaynakta yer alan verilerin telefonunuza kopyalanması anlamına gelmektedir. Telefonunuza dosya indiriminin yavaş olmasıyla ilgili pek çok sebep olabilir. Şimdi gelin bir de Galaxy Note3 telefonlarda yaşanan yavaş dosya indirimine nelerin sebep olacağına ve bizim neler yapabileceğimize bir bakalım.

Galaxy Note3 Telefonlardaki Yavaş Dosya İndirme Sorunu ve Çözümü

Galaxy Note3, hızlı dosya indirme kapasitesi yüksek cihazlardan bir tanesidir. Böyle bir sorun ile karşı karşıya kalırsanız ilk önce bağlantı kaynağınızı kontrol etmenizi öneririz. Bağlantı kaynağınızdaki sorun nedeniyle dosyalar telefona yavaş iner. Eğer müzik ya da paylaşım programı kullanıyorsanız, telefonunuza indirme yaparken, dosya paylaşım hizmetlerini devre dışı bırakmayı deneyin. Sonra da İşlemin hızlanıp hızlanmadığını kontrol edin. Bununla birlikte aynı zamanda çok fazla sayıda uygulama açık olabilir. Gereli olmayanları kapatın mutlaka. Tabi bir de casus yazılımlar da olabilir. Telefonunuzda casus yazılım olup olmadığını öğrenmek için taratın. Bir sebep de telefon hafızanızın dolmuş olması olabilir. Telefon hafızanızda yer alan dosyaları harici bir belleğe aktarıp, Galaxy Note3, dosya indirme esnasında yavaşlama olup olmadığına tekrar bakınız. Bu arada 4G özelliğini kullanmaya başladığımız zaman telefonun download booster özelliğini de kullanabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Bu şekilde hem 4G/LTE hem de Wi-Fi üzerinden bağlantı yaparak dosyaların normalden çok daha hızlı inmesini sağlayabileceksiniz.

Galaxy Note3 Telefonlarda Uygulamaların Çalışmaması Sorunu ve Çözümü

Galaxy Note3 telefonunuzdaki uygulamalar kilitleniyor,  yanıt vermiyor, açılmıyor ya da düzgün çalışmıyor mu? Birazdan sizinle paylaşacağınız sorun giderme önerilerini deneyerek, düzelip düzelmediğini kontrol edebilirsiniz. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, bakılması gereken ilk şey, uygulamalar Kitkat çıktıktan sonra mı güncellenmiş? Çünkü birçok geliştiricide bu durum gözükebiliyor. Eğer Note 3 cihazınızda sorun yaşadığınız uygulama güncelse, ilk önce belleğinizi temizleyin. Daha sonra uygulamayı sonlandırın. Sorununuz hala devam ederse, bu uygulamayı silerek telefonunuzu yeniden başlatın. Uygulamayı yeniden yükleyin ve tekrar deneyin. Büyük olasılıkla bu sefer sorun olmayacaktır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak