Hatalar-Çözümler 851 Görüntülenme 0

Galaxy Note 4 Ana Ekran Donma Sorunu, Şarj Sorunu ve Çözümü

Galaxy Note 4 Ana Ekran Donma Sorunu, Şarj Sorunu ve Çözümü

Samsung Galaxy Note 4 en iyi akıllı telefonlar arasında ilk sıralarda yer alır. Cihazın performansının bir hayli yüksek olduğu söylenebilir. Cihazın bünyesinde android sistemler geniş çaplı bulunmaktadır. Telefonun işletim sisteminin de fazlasıyla iyi olduğu söylenebilir. Samsung Galaxy Note 4 telefonunun kaliteli bir telefon olduğu rahatlıkla söylenebilir. Bu denli yüksek performansa sahip olan bu telefonda bazı problemlere rastlandığını da söylemek mümkündür. Telefon kullanıcıları çeşitli problemlere rastlayarak şikâyetçi olmaktadır. Ancak bu hataların hepsi üreticinin hatası olarak yorumlanamaz. Kullanıcıdan kaynaklanan hatalardan dolayı da problemlerle karşılaşılmaktadır. Bu problemlerden en sık karşılaşılanlar;  wi-fi ve bluetooth problemi, ana ekran donma sorunu, şarj sorunu, beklenmedik bir anda kapanma sorunu olarak bilinir.  Belirtilecek önerileri dikkate alıp, problemleri çözebilirsiniz.

Galaxy Note 4 Ana Ekran Donma Sorunu İçin Öneriler

Samsung Galaxy Note 4 ‘ün ekranı çözünürlüğünün son derece yüksek olduğu bilinir. Ancak telefonda sürekli ana ekranın donma problemiyle karşılaşan kullanıcıların şikâyetleri yer almaktadır. Sorunu çözebilmek için ilk olarak telefonunuzun ayarlar sekmesinden sistem özelliklerini seçmeniz gerekir. Sonrasında yapım numarasını seçerek buradan geliştirici seçenekleri açarak bazı ayarları kapatmanız önerilebilir. Kapatmanız gereken ayarlar; geniş animasyon ölçeği, animasyon ayarları ve animatör süre ölçek ayarları olarak söylenmektedir. Cihazlarda karşılaşacak problemler genellikle yazılımla alakalı olabilmektedir. Ana ekran donma problemi için sorunun kaynağının, yazılım programının eski sürümden de kaynaklanabileceği ihtimali yüksektir. Bu gibi problemlere rastlanılması durumunda yazılım programına güncelleme yapmanız önerilebilir. Güncelleme yaptıktan sonra donma sorununu çözebilirsiniz. Sorun devam ediyorsa telefonunuzu tamirciye götürmeniz gerekir.

Galaxy Note 4 Şarj Sorunu İçin Öneriler

Samsung Galaxy Note 4 ‘ün pil ömrünün uzun olduğu söylenmektedir. Ancak her ne kadar şarj ömrünün uzun olduğu söylense de bazı kullanıcıların şarj sorunundan dolayı şikâyetçi oldukları görülmektedir. Pil ömrünün kısa sürede bittiğini söyleyen kullanıcılar bu problemin çözümünü araştırmaktadır. Bu sorunlara bazı önerilerle yardımcı olunabilir. İlk adım olarak telefonunuzdaki kullanmadığınız uygulamaları kapatmanız önerilebilir. Açık kalan uygulamalar telefonunuzun şarjının tükenmesine neden olacaktır. Telefonunuzun ayarlar bölümüne gelerek buradan güç tasarrufu sekmesini açarak tasarruf modunu etkin hale getirerek de şarj sorununa çözüm bulabilirsiniz.  İnternete sürekli bağlı kalınması durumunda telefonunuzun şarjı erken tükenebilir. Bunu önlemek adına telefonunuzun wifi ayarlarına girerek internet bağlantınızı kapatmanız önerilebilir. Telefonun ses seviyesini be ekran parlaklığını da azaltarak şarjın erken tükenmesini engellemeniz mümkün olabilir.

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.