ŞİMDİ OKUNAN
Eksik DLL Hataları ve Çözümleri Hakkında
0

Eksik DLL Hataları ve Çözümleri Hakkında

☺ AHMET AYDIN11 Ekim 2015

Eksik DLL Hataları ve Çözümleri Hakkında

DLL dosyaları, dinamik bağlantılı kitaplığı olarak nitelendirilir. DLL dosyalarının exe dosyalarına benzeyen programlar olduğu söylenir. DLL dosyaları ile çok sayıdaki yazılım programının benzer işleme paylaşması sağlanmaktadır. DLL dosyaları yazılım uyguları içince yer almaz. Yazılım geliştiricilerin yarar sağladıkları bilinse de birçok sorun açığa çıkmaktadır. DLL dosyasının doğru yüklenmemesi durumunda hatalar meydana gelmektedir. Hataların çeşitli nedenleri bulunmaktadır.  Sorun bilgisayarın başlatılacağı esnada oluşabilmektedir. Aynı zamanda bilgisayardaki problemlerin başlatılmasında da bu soruna rastlanıldığı söylenir. Cihazınızda yapacağınız işlemler esnasında da DLL hataları ile karşılaşabilmeniz mümkündür.

 

Cihazının Windows tabanlı ise karşılaşabileceğini DLL hatalarını sıralamak mümkündür. Windows tabanlı cihazlarda; ‘’window.dll bulunamadı’’ hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bunun dışında “Window.dll dosyası eksik”, ‘’Window.dll dosyasını kaydedemiyor” ve “Window.dll erişim ihlali” gibi hatalarla karşılaşmanız mümkündür. Hataların karşınıza cihazın açılması sırasında çıkabilir. Ya da bu hataları cihazınızı kapatırken görebilirsiniz. Bu sorunları gidermek için hata ile ne zaman karşılaştığınız önemlidir. Sorunun ne zaman başladığınız bilmeniz, soruna giderken büyük ölçüde fayda sağlayacaktır. Sorunların büyük oranda dosyaların bozulması ile alakalı olduğu düşülmektedir. Window.dll dosyası, harici bir dosya olarak bilinir. Bu dosyanın bozulması ile DLL hataları meydana gelmektedir.  Sorun cihaza virüs bulaşmasından kaynaklanabilir. Virüs window dll dosyasının bozulmasına neden olmaktadır.  Bu hatalara cihazın düzgün kapatılmaması da neden olabilmektedir. Bunun için cihazınızı kapatırken tüm uygulamaların kapalı olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Cihazınızı dosyalar açıkken kapatmaya zorlamamanız gerekir. Cihazınızı kapatırken açık olan tüm uygulamaları kapatıp, başlat ve ardından bilgisayarı kapat seçeneklerinde işaretleyerek cihazını kapatmanız gerekir. Böylelikle sağlıklı bir şekilde cihazını kapatmış olursunuz.

 

DLL Hatalarının Nedenleri Ve Çözüm Önerileri

 

DLL hataları sonucunda yüklenme problemleri ile de karşılaşılmaktadır. Window dll hatalarına çeşitli problemlerin neden olduğu söylenir. Özellikle kayıt defterinde oluşan sorunların hata dosyalarına neden oldukları söylenmektedir. DLL dosyalarının bozuk olması neticesinde dosyalar düzgün kaydedilmez. Bozuk dosyalar problem DLL dosyasının yüklenmesinde sorun çıkarmaktadır. Dosyaların yüklenmesine engel olmaktadırlar. Eksik olan dosyalar ya da taşınmış DLL dosyalarının da hatalara neden oldukları bilinir. Geçersiz kayıt defter girdilerinin bu soruna neden olabileceği düşünülmektedir. Kötü yazılımların da bu soruna neden oldukları söylenmişti. Bu yüzden kötü yazılımları ortadan kaldırmak için anti virüs programları kullanmanız gerekmektedir. Kullanacağınız antivirüs programları, virüs bulaşan dosyaları tespit ederek cihazınızda sorun çıkarmasına engel olur. Bu şekilde kötü amaçlı yazılımların oluşturacağı zararı en aza indirmiş olursunuz.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak