ŞİMDİ OKUNAN
Android Telefonların Süresiz Kilitlenmesi
0

Android Telefonların Süresiz Kilitlenmesi

☺ AHMET AYDIN12 Ekim 2015

Android Telefonların Süresiz Kilitlenmesi

Günümüzde pek çok kişinin telefonunun ya da tabletinin işletim sistemi Android’tir. Bu cihazların ekranına konulan güvenlik sistemine bağlı şifreler bazen yanlış girilebilir. Bu şifrelerin üst üste yanlış girilmesi sonucu cihaz kendini kilitlemeye alıyor bu sebeple telefon menüsüne erişmek de imkânsız hale geliyor.

 

G Mail Hesabı ile Aktifleştirme

Android ekran kilidinizi unuttunuz fakat g mail hesabınızı biliyorsanız, Screen Lock Bypass Pro ile telefonunuzu açabilirsiniz. Ücretli olan bu uygulama Google Play Store’dan temin edilebilmektedir. Bu uygulamayı kullanmadan önce cihazın şarjda takılı olmadığından ve herhangi bir USB kabloya bağlı olmadığından emin olmak gerekmektedir. Şimdi gelelim bu programın nasıl kullanıldığına; öncelikle herhangi bir cihazdan (kilitlenen cihazınızın bağlı olduğu g mail hesabı ve şifresiyle) Google Play Store’a giriş yapmalısınız. Daha sonra Screen Lock Pro satın alın ve uzaktan yükleme özelliği ile Android kilidini unuttuğunuz cihaza gönderin. Şifresi unutulan ve Screen Lock Pro’yu alan cihazı şarja takarak Bypass işlemini başlatabilirsiniz. Activate ekranı gelene kadar bir süre beklenir. Daha sonra Activate’ye basarak ekran kilidi kırma işlemini başlatmış olursunuz.

 

G Mail Hesabı Bilinmiyorsa

Şifrenin birkaç kez yanlış girilmesi üzerine cihaz bir çözüm önerisi sunmaktadır. G mail hesabınıza giriş yapın. Sunulan bu çözümle birlikte artık yeni bir problemimiz vardır. G mail hesabım neydi ya da şifresi nasıldı gibi. Birçokları formaliteden açılan bu hesabın bilgilerini hatırlayamaz. Bu ve benzeri durumlarda yapılması gereken cihaza format atmaktır. Atılan formattan sonra simkart ve hafıza kartı dışında ki bütün bilgileri silmiş olan telefon fabrika ayarlarına dönerek yeniden kullanıma hazır hale gelir.

Format Atma: Android cihazlara iki tür de format atılabilir. İlk olarak cihazınızı kapatırsınız, daha sonra telefonun önce menü tuşuna daha sonra ses açma veya kısma tuşuna basarsınız. Birkaç saniye bu şekilde bekledikten sonra, Recovery ekranı bir başka deyişle kurtarma ekranı gelir. Buradan Factory Reset komutunu seçerek tablet veya telefonunuzun fabrika ayarlarına dönüş sağlanmış olur.

Hard Reset: Bir başka format türünde ise; diğerinde olduğu gibi öncelikle cihaz kapatılmalıdır. Yine ses açma düğmesine ve orta düğmeye basılı tutulur. Farklı olarak bu iki düğmeye basılı tutarken aynı zaman da güç düğmesine de basarak on saniye bekleyin. 10 saniye sonra elinizi güç düğmesinden çekin fakat diğerlerinde basılı tutmaya devam edin. Bütün bunları doğru yaptığınız takdirde siyah ekranda özel bir menü belirir. Bu menü dokunmatik işlemleri algılamadığı için yukarı aşağı gitme işlemi ses açma kapama tuşları ile yapılır. Seçenekleri seçmek içinse güç düğmesi kullanılır. Bu menüde Wipe Factory Reset seçeneğini seçip, Yes All derseniz resetleme işleminiz tamamlanmış olur.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak