ŞİMDİ OKUNAN
Android telefonların güç butonunun bozulması sorunu ve alternatif çözümleri
0

Android telefonların güç butonunun bozulması sorunu ve alternatif çözümleri

☺ AHMET AYDIN8 Ekim 2015

Android telefonların güç butonunun bozulması sorunu ve alternatif çözümleri

Android telefonlar teknolojinin gelişmesiyle her geçen gün yeni modelleriyle piyasaya sürülmektedir. Telefon üreticileri bir önceki modelin üzerine yeni özellikler kazandırarak yeni telefonlar üretmekteler. Çıkarılan yeni telefonlar, görüntü kalitesi, çözünürlüğü bir önceki modele göre daha üst düzeyde üretilmektedir. Android telefonlar günümüzde rastlanabilecek en üst düzeyde tasarlanarak insanlara sunulmaktadır. Telefon pazarında yerini alan dünyaca ünlü markaların bazı sorunlarıyla da karşılaşıldığına dair duyumlar alınıyor. Kullanıcıların android telefonlarda birtakım sorunlarla karşılaştıkları ve sorunların çözümü için arayış içerinde oldukları duyulmaktadır. Yüksek meblağlarda para ödenerek alınan cihazlarda çıkacak sorunlar, kullanıcıların sıkıntı yaşamasına neden olmaktadır.

Çağımızda telefon en önemli iletişim araçlarından birisidir. Android telefonlarla, banka borcunuzu ödeyebilir, alışveriş yapabilir hatta gazete dahi okuyabilirsiniz. Telefon sahiplerinin rastladığı sorunlar arasında telefonun donması ya da kilitlenmesi, su geçirmesi, kulaklıktan ses gelmemesi, telefonunun bir anda kapanması ya da telefonun güç butonunun bozulması yer alır. Problemlerin çözümü için bazı uygulamalar yüklenebilir. Ya da sorunlar çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Android telefonlarda güç butonunun bozulması problemiyle karşılaşanların bu durumda yapması gereken aşamaların neler olacağı anlatılacaktır. Telefonda güç butonunun çalışmaması çeşitli problemlerden kaynaklanabilir. Bu problemlerden birisi de telefon içerisinde yer alan parçaların temassızlığı olarak söylenebilir. Parçaların temassızlığı dışında kablolardaki sorunlardan dolayı da güç butonunun çalışmaması sorununa rastlanabilir. Bu sorunun çözümü için yapabiliyorsanız, parçaları sıklaştırabilirsiniz. Ancak telefondan anlayan bir uzmana yaptırmanız daha sağlıklı bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Telefonunun güç butonunun çalışmaması, bu tuşun sürekli kullanılmasından dolayı da kaynaklanmış olabilir. Uzun süreli kullanımın ardından güç butonu bozulabilir.

Güç tuşunun telefonu açıp kapatma özelliği bulunur. Aynı zamanda da ekran kilidini sağlayan tuş olduğu bilinir. Android telefonunuz tamamen kapanabilir. Uzun uğraşlarınıza rağmen telefonunuzu açamıyorsanız ve telefonun servis garantisi bulunuyorsa daha uğraşmadan servisine iletmeniz akılcı bir çözüm olacaktır. Ancak servis garantisi bulunmayanlar için denemeleri önerilen yöntemler mevcuttur. Böyle durumlarda telefonunuzu açmak için usb kablosuna ihtiyacınız olacaktır. Amaç usb kablosu ile telefonu bilgisayara bağlayarak buradan güç almasını sağlamaktır. Bu şekilde telefonun ses açma ve kısma tuşlarına bir süre basarak telefonunuzu yeniden açabileceğiniz düşünülmektedir.

Ekran kilidi telefonun güvenli kalması açısından önemlidir. Ekran kilidinin olmaması durumunda android telefonların hassas olması nedeniyle telefona dokunmanız durumunda, farklı uygulamamalar açılabilir. Güç tuşu ile ekran kilitleyenler bu tuşta sorun yaşamaları durumunda probleme çözüm bulamazlarsa, telefonlarına ekran kilidini sağlayan program indirebilirler. Bu program vasıtasıyla telefonunuzu kullanmadığınız zaman ekran kilidini aktifleştirerek, telefonunuzun güvenliğini arttırabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak