Güncel Haberler 34 Görüntülenme 0

WhatsApp kullanıcı sayısı 1 milyar seviyesine ulaştı!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

WhatsApp kullanıcı sayısı ile zaten dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olduğunu ispatlamıştı. Yeni istatistik aşırı daha çarpıcı.

Dünyanın en popüler mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp, en son geçtiğimiz yıl 900 milyon aktif kullanıcısı olduğunu duyurmuştu. Yeni bilgilere göre artık bu rakam ciddi bir barajı aştı.

WhatsApp kullanıcı sayısı ne kadar oldu?

Facebook tarafından satın alındıktan sonra gelişimine sürat kazandıran popüler uygulama WhatsApp, erişilmesi kuvvet bir rekora imza attı. WhatsApp kullanıcısı sayısı Ocak 2016 sebebiyle 1 milyar kullanıcıya ulaştı. 7 milyardan biraz daha fazla nüfusu olan dünyamızda bu rakam, her 7 insandan 1’inin WhatsApp kullandığı demektir.

WhatsApp’ın resmi blog sayfasında paylaşılan bilgiye göre uygulamanın en yakın rakibi şimdilik Facebook Messenger. Facebook’un mesajlaşma servisinin aktif kullanıcı sayısı ile 800 milyon civarında. iki uygulama da kullanıcı kitlesini artırmaya hızla devam ediyor. Bu arada 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşan WhatsApp, ilgili yazıyı Türkçe olarak da paylaşarak ülkemize verdiği önemi belirgin etti.

2009 yılında Jan Koum yönünden kurulan WhatsApp, 2014 yılında Facebook tarafında 19.5 milyar dolara satın alınmıştı. Sonrasında duyurulan WhatsApp Web ve sesli arama özelliklerine ilave olarak geçtiğimiz haftalarda uygulama, abonelik ücretini kaldırmıştı. önümüzdeki günlerde WhatsApp tarafında ciddi yenilikler bekleniyor.

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg de WhatsApp’ın bu başarısı tebrik eden bir gönderi paylaştı. Uygulamanın bir zaman sonra artık doygunluğa ulaşması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir