Güncel Haberler
ŞİMDİ OKUNAN
Porsche’nin Son Teknoloji Ürünü: Mission E
0

Porsche’nin Son Teknoloji Ürünü: Mission E

☺ AHMET AYDIN22 Eylül 2015

Almanya merkezli spor otomobil üreticilerinden olan Porsche, Frankfurt’ta Otomobil Fuarı’nda sergilediği bu yeni elektrikli otomobili Mission E ile çok ses getirdi. Porsche adeta gelecekten gelmiş gibi duran bir otomobil tasarladı. Bir elektrikli otomobil olan Mission E sadece 15 dakikada şarj oluyor. 911 Carrera S ve 918 Spider modelleri ile benzerlik gösteren bu yeni otomobil Tesla’ya da göz kırpıyor gibi görünüyor.

2015 Frankfurt Otomobil Fuarı 14 Eylül’de başladı. Dünyanın en büyük ve en ses getiren otomobil fuarlarından biri olan bu fuarda dünyanın her yerinden otomobil şirketleri yeni nesil araçlarını sergiliyor. Fuarın bu seneki gözdeleri ise alışılagelmişin dışına çıktı. Çünkü bu sene spor otomobiller değil elektrikli otomobiller en büyük ilgiyi çekti. Örneğin Porsche’nin son olarak tanıttığı Mission E isimli elektrikli otomobil fuarın adeta gözdesiydi.

Mission E Nasıl Bir Tasarıma Sahip?

Daha önce General Motors ve SAAB gibi markalarla çalışan Michael Mauer yönetimindeki küçük bir ekip tarafından tasarlandı. Detaylara bakıldığında ise Misson E 4850 mm uzunluk, 1990 mm genişlik ve 1300 mm yükseklik ölçülerine sahip. Yeni Panamera’ya yakın tasarım çizgileri barındırdığı tahmin edilen Mission E, şimdiki Panamera modelinden de 120 mm daha az yükseklik sunuyor. İç tasarımı da bir hayli teknolojik görünen Porsche Mission E şimdiden pek çok Porsche modeline ilham olacak nitelikte.

Mission E, dört kapılı coupe otomobil, sportif tasarımından klasik Porsche far tasarımına kadar farklılaşan pek çok yönüyle meraklısını etkiliyor. İki elektrikli motordan gücünü alıyor. 590 beygir gücünde ve 0’dan 100 km/saat hıza 3,5 saniyede ulaşıyor. Bir kerelik şarjda maksimum 500 km yol yapabiliyor. Hızlı şarj teknolojisine sahip bu araç yüzde 80 şarj seviyesine sadece 15 dakikada ulaşıyor. Bu hızlı şarj özelliği otomobilin en çok dikkat çeken özelliği olmayı başardı. Şuan seri üretimi olmasa da 2019 yılında bu otomobilin yola çıkması bekleniyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak