Güncel Haberler
ŞİMDİ OKUNAN
Playstation VR Sanal Gerçeklik Projesi
0

Playstation VR Sanal Gerçeklik Projesi

☺ AHMET AYDIN22 Eylül 2015

Bu yılın başlarında sanal gerçeklik projesini Project Morpheus adı altında basına tanıtan Sony firması Tokyo Game Show’ da yapmış olduğu açıklama ile Project Morpheus’ ün Playstation VR adı altında hayata geçireceğini açıkladı. Sony bu yılın başlarında San Francisco’ da düzenlenen bir organizasyonda ilk tanıtımını tüketicilere yaptı. Playstation Move ve DualShock Playstation 4 kolları ile de uyumlu çalışabileceğini açıkladı. Yeni yapılan açıklamalarda çok fazla detay içermiyor olsa bile Playstation VR cihazının Oculus Rift ve Samsung Gear VR’ ın rakibi olacağı düşünülmekte. Playstation ürünlerinin birim başkanı Masayasu Ito’ nun yaptığı açıklamaya göre Playstation VR için 3. parti geliştiricilerle yakın şekilde çalışmalar yapılmakta.

Playstation VR

Playstation VR Fiyat Aralığı Ne Durumda ?

Sony’ nin kendi platformlarıyla uyumlu olarak geliştirdiği Playstation VR ürününün fiyatı merak konusuydu. Daha önce uygun bir fiyat ile satışa çıkacağı söylenen ürünün fiyat konusu hakkında daha belirgin açıklama geldi. Sony tarafından tüketicilere net bir rakam söylenmese de yeni nesil konsol fiyatları ile aynı seviyede olacağını açıkladı. Şu an 500 GB’ lik bir PS 4′ ün 399 dolara satıldığını hatırlarsak Playstation VR ürününün satışa çıkacağı fiyatın bu civarlarda olduğunu kestirebilir. Sanal gerçeklik tecrübesini yaşamak isteyen tüketiciler bir konsol parası kadar daha ödeme yaparlar mı merak konusu ancak sanal gerçeklik ürünlerinin sahip olduğu donanımlar nedeni ile pahalı fiyatlarda olması pek de anormal bir durum değil. Peki Türkiye’ de bu sanal gerçeklik ürününe ne kadara sahip olabiliriz. Playstation VR’ nin Türkiye’ ye geldiğinde firma tarafından yapılan açıklamayı baz alırsak ortalama 1400 – 1500 Türk Lirası civarı olacaktır. PS 4 konsollarında olduğu gibi Playstation VR ürününün de ithalatçı firma garantili olanları muhtemelen 100 ile 150 Türk Lirası arası bir fiyat gibi daha ucuz olacaktır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak