Güncel Haberler
ŞİMDİ OKUNAN
PlayStation VR Muhteşem Cihaz
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

PlayStation VR Muhteşem Cihaz

☺ AHMET AYDIN20 Mart 2016

PlayStation VR’a İlgi Büyük

Oyun konsolu denince akla gelen ilk isimlerden biri şüphesiz ki PlayStation’ dur.  Sony tarafından üretimi gerçekleştirilen bu oyun konsoluna olan ilgi gün geçtikçe artıyor haliyle durum bu olunca da firma her geçen gün bu oyun konsoluna farklı bir özellik eklenmeye devam ediyor.

İşte bizde bugün sizlere tam da bu tarz bir gelişmeden bahsedeceğiz.

Bilindiği üzere Sony geçtiğimiz aylarda sadece PlayStation’ a özel bir sanal gerçeklik gözlüğü tasarladı ve bu tasarımını biran önce hayata geçirebilmek için hızlı bir şekilde çalışmalara başladı. İşin buraya kadar olan kısmında görüldüğü gibi olağan dışı hiçbir şey yok. Ancak geçtiğimiz günlerde PlayStation’ a özel olarak üretilen sanal gerçeklik gözlüğü yani bir diğer adıyla PlayStation VR en büyük alışveriş sitelerinden biri olan Amazon üzerinden ön satışa sunuldu.

İlgi Beklenenden Fazlaydı!

Amazon üzerinden ön satışa sunulan PlayStation VR için ayrılan sınırlı sayıdaki stok sadece 10 dakika içinde tükendi. Daha çıkmasına aylar varken 400 dolar değerindeki bir ürünün bu kadar fazla ilgi görmesi üretici firmayı da oldukça mutlu etmiş olsa gerek.

Peki, Nedir Bu Sanal Gerçeklik Gözlüğü?

Bilindiği üzere sanal gerçeklik gözlükleri bu yıl tüm dünyada büyük bir ilgi gördü. Birçok telefon firması hatta Google gibi birçok büyük firma kendilerine özel sanal gerçeklik gözlükleri tasarlayıp bunları piyasaya sürmeye başladı. İşte Sony de bu firmalardan geri kalmamak için yaptığı atılımda çok yol kaydetti ve birçok firmanın kısa sürede önüne geçmeyi başardı. Sony firmasının bu atılımı sayesinde geçtiğimiz gün satışa çıkmış olan PlayStation VR sayesinde kısa süre içerisinde sanal gerçeklik oyunlarını piyasa da görmeye başlayacakmışız gibi duruyor.

Sadece Sanal Gerçeklik Gözlüğü Bir İşe Yarar Mı?

Aslına bakarsanız çıkmamış bir ürün için bu tarz soruların cevabını vermek her zaman insanların kafasında soru işareti bırakır ancak şunu gönül rahatlığı ile dile getirebiliriz ki eğer bir PlayStation 4’ ünüz yoksa bu sanal gerçeklik gözlüğünün pek de işinize yarayacağını söyleyemeyiz. Yani kısacası PlayStation VR kullanmak ve sanal gerçeklik oyunlarının keyfini çıkarmak istiyorsanız PlayStation 4 şart.

Tabii sadece bununla da sınırlı değil olması gerekenler. Eğer bir PlayStation Kameraya sahip değilseniz PlayStation VR kullanmak için ekstradan bir PlayStation Kamera da almak zorundasınız. Bir oyun için bu kadar para harcanır mı dediğinizi duyar gibiyim. Haksızda sayılmazsınız aslında ama ön satışlardan anlaşıldığı üzere büyük bir kesim sizin gibi düşünmüyor. Kim bilir ileride belki her şey bir cihazda birleşir ve bu kadar farklı ürüne ihtiyaç duyulmaz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak