Güncel Haberler
ŞİMDİ OKUNAN
Microsoft Translator ile Sesli Çeviri Dönemi
0

Microsoft Translator ile Sesli Çeviri Dönemi

☺ AHMET AYDIN10 Ağustos 2015

Çeviri için kullandığımız Google Translate rakip olacak teknolojiyi Microsoft duyurdu. Microsoft Translator adındaki bu teknoloji mobil uygulamasını resmen tanıttı. Firmanın temel arama motoru olan Bing temelli çalışan bu sistem İOS, Android uygulamaları yanında Apple Watch ve Android Gear sürümlerini de kullanıma açtı.

Sesli komut özelliği ile çalışan bu uygulama söylediklerinizi anında çeviriyor. Türkçe dahil olmak üzere 50 dilde çeviri yapabiliyor. Microsoft Translator, ücretsiz olması kullanıcıları baya heyecanlandırmaya yetti zaten.

Son zamanlarda çeviriye odaklanan Microsoft en yakın rakibi olan Google Translate yetişmek hatta geçmeyi hedefliyor gibi ama Google Translate de 90 dilde çeviri olması Microsoft’u biraz geride bıraktığını söylemek isteriz. Ayrıca denemeler sonucunda Microsoft Translator’un Google Translate den daha başarılı çeviriler yaptığını söylemek isteriz. Şimdilik çok iyi olmasa da ilerde büyük işler yapacak gibi duruyor Microsoft Translator.

Selam ve sevgiyle …

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak