Güncel Haberler 33 Görüntülenme 0

Microsoft Translator ile Sesli Çeviri Dönemi

Çeviri için kullandığımız Google Translate rakip olacak teknolojiyi Microsoft duyurdu. Microsoft Translator adındaki bu teknoloji mobil uygulamasını resmen tanıttı. Firmanın temel arama motoru olan Bing temelli çalışan bu sistem İOS, Android uygulamaları yanında Apple Watch ve Android Gear sürümlerini de kullanıma açtı.

Sesli komut özelliği ile çalışan bu uygulama söylediklerinizi anında çeviriyor. Türkçe dahil olmak üzere 50 dilde çeviri yapabiliyor. Microsoft Translator, ücretsiz olması kullanıcıları baya heyecanlandırmaya yetti zaten.

Son zamanlarda çeviriye odaklanan Microsoft en yakın rakibi olan Google Translate yetişmek hatta geçmeyi hedefliyor gibi ama Google Translate de 90 dilde çeviri olması Microsoft’u biraz geride bıraktığını söylemek isteriz. Ayrıca denemeler sonucunda Microsoft Translator’un Google Translate den daha başarılı çeviriler yaptığını söylemek isteriz. Şimdilik çok iyi olmasa da ilerde büyük işler yapacak gibi duruyor Microsoft Translator.

Selam ve sevgiyle …

 

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.