Güncel Haberler
ŞİMDİ OKUNAN
Logitech MX Anywhere 2 Özellikleri ve Çok Daha Fazlası
0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Logitech MX Anywhere 2 Özellikleri ve Çok Daha Fazlası

☺ AHMET AYDIN30 Mart 2016

Bilgisayar ve bilgisayar destekli  teknoloji gün geçtikçe hızla gelişimini sürdürüyor. Bilgisayar teknolojilerinin vazgeçilmezlerinden olan mouse’ler de bu gelişimden payını almış durumda.Piyasaya ilk sürülen Mouse ile günümüzde kullanılan mouse’ler arasında o kadar çok fark var ki. Bu da teknolojinin ne denli hızlı  değişim gösterdiğinin bir kanıtı. İlk kez 1964  yılında üretilen dünyanın ilk mouse’u  ahşap bir gövdeye sahipti ve sadece bir yöne hareket edebiliyordu. Günümüzde kullanılmakta olan haline ulaşması bir hayli zaman aldı diyebiliriz. Bilgisayar donanımları  üretimi denince akla ilk gelen firmalardan biri olan Logitech son teknolojiye sahip yeni bir Mouse piyasaya sürdü: MX Anywhere 2 Wireless Mouse. Kablosuz olan bu mouse cam dahil tüm yüzeylerde kolaylıkla hareket edebiliyor. Oldukça şık bir tasarıma ve her çantaya kolaylıkla sığabilecek bir boyuta sahip olan mouse uzun saatler boyunca kullanılabilme özelliğine sahip. Logitech Türkiye  Pazarlama Müdürü Server Yıldız  şu şekilde açıklamada bulundu. “ MX Anywhere 2 Wireless Mouse ödüllü mouse’umuz MX Master’ın taşınabilir versiyonu. Bu mouse’u gideceğiniz her yerde rahatlıkla yanınızda taşıyabilirsiniz.Boyutu ve kullanımıyla oldukça pratik.”  Kablosuz mouse MX Anywhere 2’yi şöyle bir yakından inceleyelim:
logitech mx anywhere

Ürünün Genel Özellikleri:

Mouse Pico Unifying alıcısı veya Bluetooth Smart teknolojisi üzerinden Windows veya Mac bilgisayarlara kolay bir şekilde bağlanabiliyor.

-Logitech Easy-Switch tuşu sayesinde üç ayrı cihaza aynı anda bağlanabiliyor ve aralarında geçiş yapabiliyor. Bu hızlı bir şekilde geçiş yapabilme özelliği sayesinde MX Anywhere 2’yi masaüstü bilgisayarınız, tabletiniz ve laptopunuzda aynı anda kullanabilirsiniz. Yani üç farklı mouse kullanma devri artık kapandı diyebiliriz.

– Kolay hareket edebilen kaydırma tekerleği ve hızlı kaydırma özelliğine(hyperfast scroll) sahip olan MX Anywhere 2 sayesinde artık uzun siteleri ve dökümanları kolay bir şekilde inceleyebileceksiniz. Üstelik cihazda daha dikkatli kontrol edebilme imkanı tanıyan click-to-click(tıklatmalı) modu bulunmakta.

– Mouse’unuzu Logitech Options yazılımını kullanarak kişiselleştirebilme imkanına da sahipsiniz.MAC bilgisayarlarınızdan vereceğiniz komutlarla cihazı daha hassas bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

– Mouse ayrıca şarj edilebilir pil özelliğine sahip. Pilini tam kapasite şarj ettiğinizde ortalam 2 ay kadar dayanabiliyor. Bir dakika şarj ettiğinizde ise size 2 saat kullanabilme imkanı tanıyor.

– Mouse’unuzu micro-USB kablosu sayesinde bilgisayarınıza takarak kolayca şarj edebiliyorsunuz üstelik aynı anda mouse’unuzu kullanabilirsiniz de.

Kablosuz teknolojinin son harikalarından biri olan MX Anywhere 2 wireless mouse tüm bu özellikleriyle oldukça kullanışlı ve ilgi çekici.

 

Peki Ürünün Fiyatı Ne Kadar?

Türkiye’de Ağustos 2015 itibariyle 259 TL’den satışa sunuldu. Ancak fiyat piyada çeşitlilik gösterebiliyor.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak