Güncel Haberler
ŞİMDİ OKUNAN
HTC One A9 Dünyanın En Güçlü Telefonu Olabilir, İşte İnternete Sızan Test Sonuçları
0

HTC One A9 Dünyanın En Güçlü Telefonu Olabilir, İşte İnternete Sızan Test Sonuçları

☺ AHMET AYDIN18 Eylül 2015

HTC telefon satışında eski parlak günlerine dönmek için son atağını yapmaya hazırlanıyor. HTC One A9 veya diğer adıyla HTC Aero, biraz iPhone 6’ya benziyor. Fakat bu benzerliği bir kenara atıcak olursak HTC One A9’un işlemcileri Samsung Galaxy S6 serisinden çok daha güçlü olduğu gözle görülür halde.

HTC gibi ünlü ve kaliteli bir marka bir sene içinde satışlarında yüzde 48.5 düşüş oldukça düşündürücü . Mayıs ayı kazancının 348 milyon dolar olarak açıklayan HTC firması, Nisan ayında oranla yüzde 20 gerilemiş ve bu dönüşü hala telafi edebilmiş değil. HTC, bazı üretim fabrikalarını ve çokca çalışanını işten çıkaracağını duyurmuştu. Ancak HTC firması son atağı ile bu düşüşleri telafi edebilir.Nedeni ise HTC’nin son hamlesi olarak ifade edilen HTC One A9 ya da diğer adıyla HTC Aero benchmark test aşamasında rakip tanımadı.

htc-one-a9-benchmark-kayitlari-1

“HTC One A9″ özellikleri”

Berlin IFA 2015 Telefon Fuarı’nda heyecanla beklenen HTC One A9 orada kendini göstermedi ama internete düşen benchmark test sonuçları dudakları uçuklatmaya yetti. Bu sonuçlara bakacak olursak tek çekirdek (Single Core) ve fazlasıyla çekirdek süratine (Multi Core) sonuçlarına bakacak olursak HTC A9 Android pazarında şuan en hızlı telefon olacak gibi.

Test sonuçlarına göre HTC One A9 MediaTek Helio X20 SoC çekirdek seçerek 1.96GHz hıza ulaşabilen tek telefon olacak gibi gözüküyor . MediaTek Helio X20 SoC’un özelliği 10 çekirdeğe sahip olması. Bu çekirdeğin 4GB RAM ile destekleneceği de internete düşmüş durumda. HTC One A9 Android 5.1.1 işletim sistemini kullanacak. HTC , Stok ROM’unda fazlasıyla Bloatware bulundurmayacağı düşünüyor.

htc-one-a9-benchmark-kayitlari-

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak