Güncel Haberler 72 Görüntülenme 0

Havadan İnternet Dönemi Başlıyor!

Biri havadan internet mi diyor? O zaman haberi okumaya devam edin.

ABD’nin New Mexico eyaletindeki Virgin Galactic’in: “Gateway to Space” Terminalinde bulunan Telsizler ve çok fazla sayıdaki Drone’la denemeler oluşturan Google; Projeye: “Skybender” adını koymuş.

Milimetrik Radyo Dalgalarıyla çalışan Skybender, teorik olarak saniyede onlarca gigabyte veri aktarabiliyor.

Bunun 4G LTE teknolojisinden 40 kata kadar daha hızlı Veri Aktarımı anlamına geldiğini de sizlere hatırlatalım.

Buna karşın milimetrik Radyo Dalgalarının daha sınırlı alana sinyal göndermeleri Google’ın karşılaştığı en büyük problem olmuş.

Google şu lahza Radyo Dalgalarının menzilini nasıl genişletebileceği üzerinde uzun bir süredir baş yoruyor. Türkiye’de 4.5G interneti konuştuğumuz şu günlerde 5G internet için Google’ın Projesi; TeknolojiSeverler için çok aşırı önemli.

Google; Güneş Enerjisiyle çalışan Drone’lar yardımıyla Gökyüzünden, 5G internet servisi sunmak istiyor. Bunun için çalışmalara çoktan başlanılmış dahi. Bakalım, Projenin sonu nasıl sonuçlanacak? Bekleyip göreceğiz.

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.