Kapat
Güncel Haberler 32 Görüntülenme 0

Havadan İnternet Dönemi Başlıyor!

Biri havadan internet mi diyor? O zaman haberi okumaya devam edin.

ABD’nin New Mexico eyaletindeki Virgin Galactic’in: “Gateway to Space” Terminalinde bulunan Telsizler ve çok fazla sayıdaki Drone’la denemeler oluşturan Google; Projeye: “Skybender” adını koymuş.

Milimetrik Radyo Dalgalarıyla çalışan Skybender, teorik olarak saniyede onlarca gigabyte veri aktarabiliyor.

Apple HomePod Ürünü Sizlerle

Apple yeni bir ürün olan HomePod ile karşımıza çıkıyor bu üründe daha önce gördüğünüzden daha kaliteli bir ürün olması bekleniyor....  0

Bunun 4G LTE teknolojisinden 40 kata kadar daha hızlı Veri Aktarımı anlamına geldiğini de sizlere hatırlatalım.

Buna karşın milimetrik Radyo Dalgalarının daha sınırlı alana sinyal göndermeleri Google’ın karşılaştığı en büyük problem olmuş.

Google şu lahza Radyo Dalgalarının menzilini nasıl genişletebileceği üzerinde uzun bir süredir baş yoruyor. Türkiye’de 4.5G interneti konuştuğumuz şu günlerde 5G internet için Google’ın Projesi; TeknolojiSeverler için çok aşırı önemli.

Google; Güneş Enerjisiyle çalışan Drone’lar yardımıyla Gökyüzünden, 5G internet servisi sunmak istiyor. Bunun için çalışmalara çoktan başlanılmış dahi. Bakalım, Projenin sonu nasıl sonuçlanacak? Bekleyip göreceğiz.

AHMET AYDIN

ASD kurucusu, içeriklerden haberdar olmak için sosyal medya adreslerinden takip edin ve en yeni gelişmeleri makaleleri kaçırmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir