Güncel Haberler
ŞİMDİ OKUNAN
Güvenli Veriler İçin:  Kingston DataTraveler 2000
0

Güvenli Veriler İçin:  Kingston DataTraveler 2000

☺ AHMET AYDIN28 Mart 2016

Taşınabilir bellek denince akla ilk gelen firmalardan biri Kingston. Yıllardır ürettiği bellek ve ram teknolojileriyle hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. İşte karşınızda Kingston’un yeni harikalarından DataTraveler 2000.  Alışılmışın dışında bir tasarım. 256 bit AES donanım tabanlı şifreleme özelliği  sayesinde verileriniz hiç olmadığı kadar güvenli. Üzerinde bulunan tuş takımı  usb bellekteki bilgileri şifrelemenize yardımcı oluyor. Ürünü belki de en ilginç kılan özelliği de bu. Dayanıklı tasarımı,  ısıya ve diğer hava koşullarına karşı oldukça koruyucu. Siz de her şeyden önce güvenliğe önem verenlerdenseniz, bu ürün tam sizlik. Hızla gelişen teknolojiye ayak uydurmak oldukça güç. Her gün yüzlerce ürün piyasaya sürülüyor. Ancak kişisel verilerin güvenle saklanması konusunda tüketicinin aklındaki soru işaretleri halâ giderilebilmiş değil. İşte bu ürün emsalleri arasında zirveye yerleşecekmiş gibi duruyor. En güzel anılarımızın, önemli dökümanlarımızın ve silinmemesini istediğimiz daha birçok şeyin yer aldığı taşınabilir bellekler, hayatımızın önemli bir parçası haline gelmiş durumda. Ancak bir talihsizlik sonucunda belleğimizin kaybolması ve istemediğimiz kişilerin eline geçmesi işten bile değil. Böyle bir ihtimale karşı Kingston DataTraveler kullanıcıları güvence altına alıyor. Özellikle ofis ortamına çalışanlar, iş adamları ve teknoloji meraklısı kullanıcıların beğenisini kazanacağına şüphe yok. Deyim yerindeyse adeta bir tank niteliğinde tasarlanmış. Ürünün özelliklerine gelin şöyle bir göz gezdirelim:

Kingston DataTraveler 2000

Fiziksel Özellikleri:

Renk: Mavi

Dış kaplama: Metal

Çalışma Sıcaklığı: 0°C – 40°C

Ortam Sıcaklığı: -20°C – 60°C

Boyutlar (kılıfla birlikte): 80mm x 20mm x 10,5mm

Boyutlar (kılıfsız): 78mm x 18mm x 8mm

Diğer Özellikler: Su geçirmez/Toz geçirmez IP57 sınıflandırmasına göre onaylanmıştır.

Teknik Özellikleri:

Kapasite: 16GB-  32GB

Hız:

USB 3.1:
16GB: 120MB/s okuma, 20MB/s yazma
32GB: 135MB/s okuma, 40MB/s yazma

USB 2.0:
16GB: 30MB/s okuma, 20MB/s yazma
32GB: 30MB/s okuma, 20MB/s yazma

Hangi Cihazlarla Kullanabilirsiniz?

Windows 10, Windows 8.1, 8,7(SP1), Vista(SP2), Mac OS X v. 10.8.x+, Linux v. 2.6.x+, Chrome OS, Android

Şifreleme Özelliği Nasıl Çalışıyor?

Fotoğrafta görüldüğü gibi usb belleğin üzerinde fiziksel bir tuş takımı yer almakta. Bu tuş takımı yoluyla kendinize bir şifre belirliyorsunuz. Yani bir nevi cep telefonlarında olan PIN kodu sistemi gibi. İşte bu şifreyi doğru giremeyenler cihazı açamıyor ve bilgilerinize erişemiyor. Şifrenizi rakamlardan oluşturabileceğiniz gibi, tuşların üzerinde yer alan harfler yardımıyla da oluşturabilirsiniz. Üstelik cihaz bilgisayardan çıkartıldığı anda otomatik olarak kilitleniyor.

Fiyat Aralığı 

Ürünün fiyatı bellek kapasitesine göre değişmekle birlikte 340 ile 478 tl  arasında.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak