Güncel Haberler
ŞİMDİ OKUNAN
Google’ın Yeni Bombası: Project Aura
0

Google’ın Yeni Bombası: Project Aura

☺ AHMET AYDIN22 Eylül 2015

Dünyanın en popüler arama motoru olan Google, geçen yıl Google Glass projesi üzerine oldukça yoğunlaşmıştı fakat bu projesini askıya almıştı. Çünkü Google Glass 1500 dolar fiyat ile piyasaya sürülmüş ve pahalı olduğu düşünülmüştü. Ayrıca video izleme imkânı da sunan Google Glass kullanıcılarına güven verememiş, gizlilik endişesi yaratmıştı. Tüm bu sebepler ile Google bu ürünün satışını durdurmuştu. Google şimdi yeni ürünleri Project Aura ile er meydanına çıkıyor. Daha doğru ifade ise Google Glass artık bu isimle anılacak. Elbette sadece isim değişikliğinden ibaret olmayacak bu değişim. Başka teknolojik farklılıklar da olacak fakat bu yeni ürünün Google Glass’ın benzeri olduğu söylenebilir. Projenin başında ise yine Ivy Ross yer alıyor. Yeni çıkacak olan bu projenin amacı ise giyilebilir teknolojiler başta olmak üzere çeşitli ürünleri geliştirmek olarak söyleniyor. Dolayısıyla Google başka giyilebilir teknoloji ürünlerini de geliştirmeyi amaçlıyor.

Project Aura Nasıl Olacak?

Bu ürünün satışa çıkması ile Google Glass’ın henüz ölmediği ve Project Aura adını taşıyan yeni bir girişim ile canlanacağı söyleniyor. Şirket, yeni giyilebilir bu teknoloji girişimi için Amazon’un gizli Lab126 bölümünden gelen mühendisleri de içeren bir ekip kurmuş. Bir başka söylenti ise Project Aura’nın Alphabet çatısı altında bağımsız şirket olmaktan ziyade Google’ın bünyesinde devam edeceği doğrultusunda.

Şirket ise Amazon’un donanım bölümü olan Lab126’dan üç çalışanı işe aldığını bildirerek ilk dedikoduyu doğrulamış ve bu alandaki çalışmalarını hızlandırdığını ortaya koymuştu. Bu yeni çalışanlar LinkedIn profillerinde Project Aura’yı “Google Glass and Beyond” (Google Glass ve Ötesi) şeklinde tanımlıyor. Google Glass and Beyond sloganı ile çıkan yeni Google Glass girişiminin giyilebilir teknoloji alanına yeni bir soluk getirmesi bekleniyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak