Güncel Haberler
ŞİMDİ OKUNAN
Formula E’nin İlk Sezonu Dar ve Virajlı Pistlerde Yapıldı
0

Formula E’nin İlk Sezonu Dar ve Virajlı Pistlerde Yapıldı

☺ AHMET AYDIN21 Eylül 2015

Tamamını elektrikli otomobillerin oluşturduğu yarış serisi Formula E’nin ilk sezonu bitti. Büyük ilgi gören ve bir hayli de başarılı olan bu yarışlarda, yarışçıların kazanma arzuları da, otomobillerin pil teknolojilerinin beklenenin üstüne çıkması da yarışlar esnasındaki yaşanan heyecanı arttırdı. Yarışların, virajlarla dolu dar cadde pistlerinde yapılması da bu sezon yarışlardaki en önemli unsurlardan biriydi. Bunun yanında, otomobillerin birbirine çok yakın olması ile de virajlarda birbirine yakın arabaların heyecan dolu mücadelelerine tanıklık ettik. Formula E’nin ilk sezonu ile ilgili yayınlanan yeni bir video ise, yaşanan kargaşa dolu dakikaları olabildiğince iyi anlatıyor. Videoda, Formula E yarış serisinden derlenen en heyecanlı ve en iyi sahnelerle sezonun özeti güzel bir şekilde anlatılıyor.

İkinci Sezonda, Araçların Pil Gücü 150 kWh’dan 170 kWh’ye Çkarılıyor.

Videoda, Jean-Eric Verge’nin, Monaco’da Bruno Senna’yı havaya uçuruşundan tutun da, sadece 2 dakika 23 saniyede Miami’deki yarışta Scott Speed’in nerdeyse imkânsız olan bir yerde, takım arkadaşlarını geçişine kadar birçok sahne izlenebilir. Formula E videosunda, otomobillerin en yüksek hızının saatte 225 km’ye çıktığı bilgisi de veriliyor. İkinci sezonda Formula E’de bazı değişiklikler olması bekleniyor. İkinci sezonda, araçların pil gücü 150 kWh’dan 170 kWh’ye çıkarılıyor. Bunun yanında takımların kendilerine ait güç aktarım organlarını geliştirmelerine de izin veriliyor. Formula E’nin ikinci sezonu 24 Ekim’de Pekin’de başlayacak.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak