Güncel Haberler
ŞİMDİ OKUNAN
Dünya’nın İlk 8K TV’si Sharp Tarafından Satışa Sunuluyor
0

Dünya’nın İlk 8K TV’si Sharp Tarafından Satışa Sunuluyor

☺ AHMET AYDIN21 Eylül 2015

Dünyanın ilk 8K video kalitesine sahip olan, Japonya merkezli Sharp firması tarafından üretilen TV’si LV-85001, 30 Ekim 2015 tarihinden itibaren satışa sunuluyor. Sharp 8K, 85 inç genişliğine sahip ekranı ve 133 bin dolarlık satış fiyatıyla dikkat çekiyor. GZO teknolojisi ile geliştirilen LCD panelinin ekranı 7,680 x 4.320 boyutlarına çözünürlüğe sahip. Panelin kontrast oranı ise 100000: 1. Görüş açısına bakacak olursak da 176 derece olduğunu görüyoruz. 8K kalitesindeki videoları izleyebilmek için ise, yerli bant genişliğine ulaşmak adına dört HDMI girişini de bağlamak gerekiyor. 8K teknolojisinde, ekran dörde bölünüp, dört farklı televizyon programı full çözünürlükte izlenebiliyor.

133 Bin Dolar Değerindeki Monitör Kurumsal Müşterilere Pazarlanmaya Başlayacak

Sharp, mevcut paneli, bir televizyon olarak değil de iş yerlerinin ve şirketlerin bu ultra yüksek çözünürlükten yararlanmasını sağlayacak olan bir monitör olarak konumlandırmayı tercih etmiş durumda. Ayrıca, henüz 8K TV yayını mevcut olmadığı için doğal çözünürlük konusunda sıkıntılar olsa da, gelecek yıl Japonya’da başlaması beklenen 8K TV test yayınları esnasında Sharp 8K TV yardımcı olabilir. TV’nin 8K adımını sunması, bu derece yüksek çözünürlük bulmak adına zor olduğu gibi, oynatıcı sistemin üzerine de binen yükleri katlayarak arttırıyor. 133 bin dolar değerindeki monitör, kurumsal müşterilere pazarlanmaya başlayacak ve CEATEC fuarında da gösterilecek.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Alkış
0%
Gülmekten Ağlıyorum
0%
Sinir Küpü
0%
kötü
0%
Çok Sevdim
0%
Şaşkın
0%
Bu Ne?
0%
Yazar Hakkında
AHMET AYDIN
ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.
Yorumlar

Yanıt Bırak