Güncel Haberler 55 Görüntülenme 0

Dünyanın En Büyük SSD’si Fixstars

13TB kapasiteye sahip olan dünyanın en büyük SSD diski Fixstars, SSD’ye önem verenlerle buluştu.

Geçmişten günümüze bakarsak en yavaş şekilde ilerleyen bilgisayar donanımlarının, depolama bölümleriyle alakalı olan birimler olduğunu görebiliriz. Mekanik disklerin üretiminden sonra SSD disklerin çıkmasıyla bir nevi depolama alanları çağ atlamış olsa da, kapasite ve ücretleri bakımından herkese hitap ettiğini söylenemez.

Son dönemlerde SSD diskleri arasında rekabetler yaşanırken, depolama kapasitelerinin artması bizleri mutlu ediyor. Son olarak Fixstars firması SSD disk olayını farklı bir boyuta taşıdı ve dünyanın en büyük depolama kapasitesine sahip SSD diskini üretti.

Fixstars firması bu diskin öncesinde, 2015 yılında ürettiği ilk 6 TB kapasiteli SSD diskleri üreterek adını dünyaya duyurmuştu. Dünyanın en yüksek kapasiteli diskini üreten firma, böylelikle ününe ün katmış oldu. Fixstars tarafından duyurulan 13TB ve 10TB kapasiteli SSD diskler 2,5 inç’lik yapılarıyla tüm bilgisayarlara uyumlu bir hale getirildi.

520 ve 540 MB/s yazma hızına sahip olan diskler, şubat ayının sonunda 1300$ fiyatıyla satışa sunulacak.

AHMET AYDIN

ASD Teknoloji adresi ile 2014 ilk blog sitemi kurdum. Bununla birlikte internet dünyasına dahil olmuş oldum. Paylaştığım içeriklerle insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sosyal medya adreslerinden takip ederek paylaşılan içeriklerden haberdar olabilirsiniz.


+1000 ABONE ARASINA KATIL

Güncel teknoloji haberlerinden, mobil cihazlarınız çözümleri, windows sorunları ve çözümleri bu ve bunun gibi bir çok içerikten haberdar olmak için abone olabilirsin.